Звільни або відповідай!, — заява «Самопомочі»

Національна Комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) 27 вересня знову підняла тарифи для непобутових споживачів на 10%. Таким чином, це вже третє підвищення з травня цього року, сумарно ріст склав майже 27%.

Таке підвищення ляже на бізнес, комунальні і державні підприємства, бюджетні установи. Це означає додатково понад 25 млрд грн у рік тим, хто стоїть за скандальними та грабіжницькими рішеннями Енергорегулятора.

Разом з тим, паралельно НКРЕКП піднімає тарифи і для населення із аргументацією, щоб урівняти їх із тарифами для непобутових споживачів. Але якщо ростуть одні, і інші тарифи, то вони ніколи не зрівняються – це елементарна математика, яку не знає керівник Енергорегулятора Дмитро Вовк.

У підсумку таке зростання перекладається у зростання цін на товари та лягає на плечі всіх українців. Наприклад, у тарифі на воду електроенергія складає 40% собівартості.

«Самопоміч» закликає Президента України або негайно звільнити Дмитра Вовка, через його непрофесійні дії, або публічно взяти на себе відповідальність за всі скандальні рішення Нацкомісії та за тарифну політику в Україні загалом.

Також ми вважаємо великою помилкою та засуджуємо дії депутатів деяких фракцій, які не підтримали пропозиції «Самопоміч» щодо повної ротації Комісії при розгляді «Закону про НКРЕКП». Ми закликаємо народних депутатів повернутися найближчим часом до цього питання, внести зміни в прийнятий закон та зробити повну ротацію членів комісії протягом 6 місяців.

Ми звертаємося до НАБУ із закликом розслідувати корупційні скандали щодо Енергорегулятора та її посадових осіб. Останні публікації у ЗМІ та журналістські розслідування красномовно говорять про діяльність окремих керівників НКРЕКП.

Вся країна не повинна скидатись на «додаткові чайові» Ахметову, Григоришину чи іншим олігархам! Цьому пора покласти край, а винні мають понести повну відповідальність!

Лев Підлісецький
object(WP_Term)#13030 (16) { ["term_id"]=> int(127) ["name"]=> string(20) "Енергетика" ["slug"]=> string(6) "energy" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(127) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(14) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(127) ["category_count"]=> int(14) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(20) "Енергетика" ["category_nicename"]=> string(6) "energy" ["category_parent"]=> int(1) } object(WP_Term)#13031 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13032 (16) { ["term_id"]=> int(20) ["name"]=> string(14) "Фракція" ["slug"]=> string(7) "faction" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(20) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(1016) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(20) ["category_count"]=> int(1016) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(14) "Фракція" ["category_nicename"]=> string(7) "faction" ["category_parent"]=> int(1) }
Енергетика