Звернення фракції «Самопоміч» до дипломатичних представництв іноземних держав та представництв міжнародних організацій

Мир і безпека у світі, для підтримки яких були створені ООН, та інші міжнародні організації, базувався на принципах непорушності прав людини, недоторканості державних кордонів, демократії та верховенства права. Україна прагнула до цих цінностей з глибоким переконанням, що вони є спільними для всіх.

Війна Росії проти України – окупація та незаконна анексія Криму, окупація частини Донеччини та Луганщини – довела, що світовий порядок визначає не сила права, а право сили.

Право сили було визначальним у неспроможності ООН визнати російську збройну агресію та окупацію частини території України Російською Федерацією, попри повноваження, надані Статутом ООН. Мілітарна, фінансова та пропагандистська сила Росії змусила світ зігнорувати положення Гаазької та Женевських конвенцій, які встановлюють правовий режим окупації та обов’язки окупанта.

Страх перед Росією змусив міжнародні інституції вдатися до тиску на Україну, внаслідок чого був фактично підірваний конституційний лад нашої держави. Під тиском міжнародної спільноти, незважаючи на відкрите вторгнення російських військ на територію України та 10 тисяч загиблих, не був запроваджений воєнний стан, як цього вимагають норми Конституції України. Це підірвало і продовжує підривати легітимність інститутів державної влади в Україні. Це також спричиняє систематичні порушення прав людини як на підконтрольній Україні території, так і на території під російською окупацією.

Фракція «Самопоміч» дуже цінує турботу міжнародної спільноти про людей в Україні та про людей, які сьогодні є під окупацією Росії. У зв’язку з цим наголошує, що саме невизнання російської окупації позбавило Росію будь-яких зобов’язань, встановлених Гаазькою та Женевською конвенціями, у тому числі щодо населення під окупацією. Більше того, не визнавши Росію окупантом, світ відмовив населенню окупованих Росією територій у можливості перебувати під захистом норм міжнародного права.

1,5 млн. біженців, які втекли від війни та окупації, перетворилися на «внутрішньо переміщених осіб». Через невизнання окупації, світ так само відмовив цим людям у праві вимагати компенсацію від окупанта, через якого були порушені їхні права.

Невизнання російської окупації відкрило можливість для торгівлі з окупованими територіями, яка дестабілізує українське суспільство. Як наслідок, люди вдалися до блокади торгівлі, виконуючи свій конституційний обов’язок захищати Україну.

Фракція «Самопоміч» здивована позицією міжнародної спільноти, яка заохочує торгівлю з окупантом. Вочевидь, апелювання до мирних людей, які постраждають внаслідок блокади, є недостатнім аргументом. Торгівля з окупованими територіями передовсім посилює російський окупаційний режим, а також збагачує олігархів, які є основним джерелом корупції в Україні.

З усіх державних інституцій армія залишається єдиною, яка зберігає довіру людей. Невизнання окупації та торгівля з окупантом нищить українську армію, втягує її в корупційні схеми та підриває довіру суспільства. Втрата довіри народу до армії в країні, яка є у стані війни, означитиме остаточний крах конституційного ладу. Так само знецінення місії війська захищати свою країну становить загрозу українській державності.

Безпорадність міжнародної системи колективної безпеки та руйнація світового правного порядку змушують Україну шукати власне рішення для безпеки держави та захисту людей. Визнання російської окупації частини території України наразі є єдиним способом відновити конституційний лад та легітимність владних інституцій, а також захистити державність України.

Фракція «Самопоміч» наголошує на необхідності визнати окупацію Росією як Криму, так і частин Донецької та Луганської областей України для того, щоб захистити державу та людей, в тому числі і на окупованій території, а також припинити торгівлю з окупантом та зупинити знищення власної армії.

Фракція «Самопоміч» наголошує, що неприйняття такого рішення матиме наслідком колонізацію України Росією та поширення російської загрози в світі.

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини