Зубач: «Треба припинити повзуче згортання децентралізації»

Проект закону 7266-1, який Верховна Рада ухвалила в першому читанні, щодо передачі, припинення або тимчасового зупинення повноважень органів державного архітектурно-будівельного контролю є одним з елементів згортання децентралізації.

Тепер – у сфері архітектурно-будівельного контролю. Про це заявив народний депутат від фракції «Об’єднання «Самопоміч» Любомир Зубач. 

Він наголошує: «Від окремих виступаючих я чув про низький фаховий рівень на місцях і великі корупційні ризики серед органів місцевого самоврядування. Це викликає в мене дуже велике здивування. Такої корупції, яка була раніше в сфері державного архітектурно-будівельного контролю, громади ніколи не допускали і не допускають. Я пам’ятаю часи, коли архітектурно-будівельні інспекції працювали лише на обласному рівні, й можу порівняти, як відбувається ця діяльність зараз. Раніше згадувана будівельна мафія фізично жила в приймальнях обласних ДАБІ. Зараз це неможливо».

За його словами, у 7266-1 передбачено можливість зупинення повноважень місцевого самоврядування в сфері архітектурно-будівельного контролю за поданням так званих головних інспекторів. «Практика свідчить, – наголошує парламентар, – що оскаржити приписи цих головних інспекторів на сьогоднішній день неможливо. Тому це закінчиться тим, що приписи будуть «клепати», ставити місцевим радам різні вимоги, і хто не буде «слухняний» – призупинятимуться повноваження. 

Таким був намір. Але депутатам «Самопомочі» вдалося на комітеті відстояти правку, яка вилучала цю норму. Сесія також прислухалася. Стосовно інших норм, то, за великим рахунком, вони не мають жодного змістовного навантаження. Але будемо дивитися кінцеву редакцію і тоді вирішувати стосовно додаткових правок, щоб його зробити повністю безпечним для органів місцевого самоврядування. Це наше головне завдання».

Народний депутат закликає припинити повзуче згортання децентралізації та нагадує, що вже саботується бюджетна децентралізація, адже на місцеве самоврядування переклали значну частину нехарактерних для нього видатків.

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини