Зубач: «Народ України заслуговує на набагато професійнішу і поряднішу владу ніж та, що є сьогодні»

Фракція «Самопоміч» вимагає негайно винести на розгляд парламенту питання позачергових виборів у тих громадах, де немає легітимної влади через смерть чи відставку керівника. Цю вимогу політсили озвучив депутат Любомир Зубач. 

«Якщо ми європейська країна і хочемо бути не тільки географічно, а й де-юре частиною європейської спільноти, ми просто не маємо права нехтувати цим конституційним правом громадян, правом вибрати ту владу, на яку вони заслуговують. А громада і народ України заслуговують на набагато професійнішу і поряднішу владу ніж та, що є сьогодні».

Зубач наголосив, що багато людей просто позбавлені права вибору, коли йдеться про позачергові вибори в місцевих громадах.

«Нещодавно минуло два роки від часу смерті міського голови Луцька Миколи Романюка. В Україні є ще близько двох сотень громад, де немає легітимної влади. В нормальній цивілізованій країні вибори би мали бути призначені автоматично, а Верховна Рада це ігнорує. Не бачить цього і Президент України, який під час виборчої кампанії взяв на щит тему децентралізації, не бачить цього Прем’єр-міністр України, який вважає себе батьком децентралізації, а насправді він вітчим, який давно забув про своє дитя. Ми вважаємо, що це питання потрібно негайно вирішувати». 

Ігноруючи позачергові вибори до місцевих громад, влада натомість готує собі підґрунтя для майбутнього скуповування голосів.

«Президент України, який мав би бути гарантом Конституції, гарантом прав і свобод громадян, в тому числі і права вибору, повним ходом включив адміністративний ресурс. Виборчі штаби фактично створені на базі обласних та державних адміністрацій, запущено мережу підкупу виборців, при чому, цинізм в тому, що це робиться під приводом збору підписів на підтримку вступу у ЄС та НАТО. Я вже не кажу про Генерального прокурора України, який приходить на церемонію з висунення кандидата у Президенти і незаконно відверто проводить агітацію. Неподобство», – обурюється Любомир Зубач.

«Наші високопосадовці люблять говорити про успіхи децентралізації. Так, ці успіхи є, але це успіхи завдяки тим людям, які працюють в громадах і показують нову якість управління, як це робить Андрій Садовий у Львові, як це роблять мери багатьох інших міст України. А от те, що залежить від центральної влади, відверто нехтується».

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини