Зубач: «На Закарпатті відкрито і нахабно блокується децентралізація»

Народний депутат від фракції «Об’єднання «Самопоміч» Любомир Зубач після робочого візиту до Закарпатської області звернувся до Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана із закликом підписати подання на Президента України щодо звільнення голови обласної державної адміністрації Геннадія Москаля із посади. Причина такої позиції – блокування ОДА децентралізації.

«Те, що відбувається з децентралізацією у Закарпатській області, це ганьба, – розповідає народний депутат. – Це єдина область, де немає перспективного плану об’єднання громад, де децентралізацію відкрито і нахабно блокує обласна державна адміністрація. ОДА має впроваджувати державну політику, а робить все навпаки».

Він продовжує: «Причини називають абсурдно різноманітні: від «турботи» про районні бюджети до національних особливостей Закарпаття. Насправді ж пояснення банально просте – небажання державних чиновників втрачати владу, передавати повноваження та ресурси об’єднаним територіальним громадам. Коли створюється ОТГ, районна державна адміністрація втрачає частину бюджету за рахунок того, що медицина, освіта передаються в управління об’єднаній громаді».

Відтак, Володимир Гройсман, який цими днями матиме візит до Закарпаття, має продемонструвати реальну підтримку децентралізації в області та підписати подання на Президента України щодо звільнення голови Закарпатської ОДА. «В іншому випадку сприйматиму це як бездіяльність Прем’єр-міністра та потурання діям Геннадія Москаля», – акцентує Любомир Зубач.

Він певен: «Час на вмовляння та інші «ритуальні танці» закінчився. Потрібно вирішувати проблему! Якщо центральні органи влади думають про країну, повинні приструнити недбайливого чиновника».

Народний депутат підсумовує: «Домовились з місцевою організацією «Самопомочі», що будемо тісніше координувати свої зусилля щодо проблемних питань процесу об’єднання громад області».

object(WP_Term)#12930 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини