Зубач: «Мудра держава підтримує міста, адже там зосереджено 90% світового ВВП»

У четвер, 16 листопада, Верховна Рада прийняла за основу проект закону №6466, який, зауважує народний депутат від «Об’єднання «Самопоміч» Любомир Зубач, призведе до більш активної участі великих міст у процесі об’єднання громад. Відтак, фракція «Самопоміч» документ підтримала.

Любомир Зубач акцентує: «Зараз великі міста та міста обласного значення практично не беруть участі в процесі об’єднання громад. Однією з причин є те, що, згідно із чинним законом, якщо велике місто-мільйонник хоче об’єднатися з маленьким селом, їм треба йти на нові вибори в межах всієї громади. Звичайно, це не спонукало до об’єднання.

Цей закон вирішив цю проблему та передбачає, що села з приміської зони матимуть можливість приєднуватися до великих міст без необхідності проведення нових виборів. Тому це певний крок вперед. Добре, що хоча б через три роки після процесу децентралізації, створення ОТГ, центральна влада зрозуміла, що містам також треба дати відповідну можливість».

Однак підтримка парламентом проекту закону №6466, за словами народного депутата, вирішує лише частину проблеми. Справа в тому, пояснює він, що де-юре міста дуже часто затиснуті в певних межах, що були прийняті дуже давно, можливо, у радянські часи, а де-факто їхні межі є набагато ширшими.

«Там можуть бути забудови, соціальні структури, – пояснює Любомир Зубач, – і люди, які там проживають, знаходяться у невигідному становищі, тому що ніби є мешканцями цього єдиного міського організму, а юридично, з точки зору надання послуг, на них поширюється юрисдикція або району, або створених там ОТГ».

Відтак, певен політик, наступним кроком має бути прийняття закону про міські агломерації, те, що запропонувала фракція «Самопоміч». Документ уже зареєстровано, своїми підписами його підтримали депутати п’ятьох
фракцій.

Народний депутат підкреслює: «У чому перевага міських агломерацій порівняно з підтриманим законом? Останній передбачає, що місто обласного значення поглинає навколишні села, а міська агломерація передбачає співробітництво, тобто, буде укладатися угода, вони визначатимуть питання, які спільно вирішуватимуть. Наприклад, спільне транспортне сполучення, залучення інвестицій, побудова соціальної інфраструктури».

«Добре, що прийняли у четвер проект закону за основу, це перший крок, але ми будемо надалі відстоювати інтереси міст. Для великих міст питання агломерацій, їхніх меж та розвитку є дуже важливим. А питання міст є надважливим для розвитку держави, тому що 90% світового ВВП зосереджено в містах. Тому мудра держава підтримує міста, які сприяють розвитку держави», – підсумовує Любомир Зубач.

object(WP_Term)#13123 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини