Зменшені платіжки за тепло на 20-30% – казка? Реальність для багатьох жителів Черкас!

Сьогодні провела насичений день в Черкасах.

Зранку зустрічі з колективами місцевого теплопостачального підприємства та водоканалу.

Приємно вражена рівнем професіоналізму керівництва “Черкаситеплокомуненерго”. Активна позиція, співпраця з ЄБРР, нові стандарти роботи підприємства. І відразу видно результат. Технологічні втрати на підприємстві мінімізовано, оптимізовано схему взаємодії зі споживачами, встановлено індивідуальні теплові пункти у значній частині багатоквартирних будинків.

В результаті виявилося, що можливо знизити розмір платіжки за тепло на 20-30%. Вважаю, що це достойний приклад для наслідування.

І дзеркально протилежна ситуація у Смілі.

Комунальне майно передано в оренду приватному підприємству “Енергосервіс”. Кілька років приватні, з дозволу сказати, бізнесмени збирали кошти з населення. З “Нафтогазом” не розраховувалися, гроші розкрадали.

Пізніше, коли НАК зі свого боку кран перекрив, газ почали заводити вже від приватних трейдерів, щоправда з тим самим злочинним результатом.

Куди дивилася місцева влада? Чому не було розірвано договір оренди телових мереж і котельних? Де були правоохоронці, враховуючи очевидні ознаки економічних злочинів по ситуації в Смілі? На жаль, риторичні питання. І зовсім сумні наслідки. Холодно в квартирах, холодно в садочках і школах. Евакуювали лікарню, бо в палатах +6…

Складно говорити, що можна зробити у настільки запущенній ситуації. Серед “пожежних” заходів напрошується хіба що “київський” варіант. Профінансував же Державний бюджет частину боргів Києва за тепловий газ. Чим сміляни гірші за киян?

Вимагаємо у чиновників, які роками пасивно спостерігали за злочином у Смілі, запропонувати змерзлому місту конкретні заходи, щоб у людей в домівках стало тепло, а комунальне господарство уникло технологічної катастрофи.

Решті співгромадян рекомендую придивитися до антиприкладу Сміли. Кожен має визнати: ми зобов’язані бути активними і своєчасно захищати свої права. Інакше наші діти житимуть у печерних умовах, а аморальні ділки викачуватимуть наші ресурси.

Вікторія Войціцька
object(WP_Term)#12923 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#12924 (16) { ["term_id"]=> int(133) ["name"]=> string(12) "Статті" ["slug"]=> string(9) "analytics" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(133) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(431) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(133) ["category_count"]=> int(431) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Статті" ["category_nicename"]=> string(9) "analytics" ["category_parent"]=> int(1) }
Статті