«Життя людей з інвалідністю в Україні – це дистанція з перешкодами, яку їм щодня доводиться долати», – Роман Семенуха

Верховна Рада ухвалила законопроект про внесення змін до Закону «Про реабілітацію інвалідів в Україні щодо транспортного обслуговування осіб з інвалідністю».

Фракція «Самопоміч» переконана, що країні вкрай необхідне якісне, комплексне та системне законодавство щодо реабілітації людей з інвалідністю і підтримувала цей законопроект. Однак, за словами народного депутата Романа Семенухи, він є лише точковим.

«Цей законопроект пропонує гармонізувати законодавство з реаліями, а саме, передбачити надання транспортних послуг особам з інвалідністю, які проходять реабілітацію в спеціальних установах, незалежно від місця їх розташування. Безумовно, це важлива пропозиція, яка зможе дещо покращити життя людям з інвалідністю.

Однак автори законопроекту, не зазначаючи, які витрати передбачаються на додаткове обслуговування осіб з інвалідністю, прогнозують перекладання фінансування або на реабілітаційну установу або на місцеві бюджети. Враховуючи, що цього року влада вже переклала на місцеві бюджети оплату комунальних послуг у закладах освіти та медицини, а також заробітні плати адміністративно-технічним працівникам цих установ, коштів на додаткові витрати щодо осіб з інвалідністю у бюджетах може просто не лишитися. І цей корисний законопроект дасть надію людям, але залишиться на папері», – зазначає народний депутат.

Додамо, на початку 2016го року в Україні проживало понад 2,6 мільйона осіб з інвалідністю. З них більше півтора мільйона – це діти. Варто зазначити також, що від початку україно-російської війни кількість людей з інвалідністю в Україні зросла майже на сто тисяч осіб.

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини