Журжій: «Прикриваючись енергетичною безпекою, ВР втягує схемний ПДВ на вугілля з окупованих територій в єдину систему адміністрування»

У четвер, 9 листопада, Верховна Рада підтримала проект закону №6005-д, який вносить зміни до Податкового кодексу нібито з метою стабілізації розрахунків на українському оптовому ринку електричної енергії. «Самопоміч» не підтримала документ жодним голосом, адже він не має нічого спільного з системою європейської безпеки.

Справжньою метою №6005-д, зауважує народний депутат від «Об’єднання «Самопоміч» Андрій Журжій, є спроби втягнути схемний ПДВ на поставки вугілля з окупованих територій в єдину систему електронного адміністрування ПДВ.

Він пояснює: «Чому це питання щодо енергоринку виникло і ставиться сьогодні? Тому що вироблялася електрична енергія. З чого вона вироблялася? З вугілля. Звідки постачалося вугілля? З окупованих територій. Чому виникла проблема з ПДВ? Бо вугілля з окупованих територій постачалося не дуже законно, тому не реєструвалися податкові накладні. Чому цієї проблеми не було до 1.07.15 року? Бо не існувало системи електронного адміністрування, відповідно, весь схемний ПДВ спокійно ставився. Чому це питання вирішується виключно по 01.01.2016 року? Бо з цього моменту почала діяти пільга щодо ПДВ для поставок вугілля, ПДВ перестало застосовуватися. Тобто, проблема існує зараз».

Відтак, за словами народного депутата, якби ініціатори закону з провладної коаліції хотіли реально вирішити ці питання, то у документі було б враховано, що пільга діє й нині.

«Цей законопроект, – додає Андрій Журжій, – не має жодного стосунку до енергетичної безпеки, європейських хартій. Це намагання втягнути схемний ПДВ на поставки вугілля з окупованих територій в Єдину систему електронного адміністрування ПДВ».

object(WP_Term)#13015 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини