Жовтневий палац пропонують перетворити на Меморіал Майдану

Парламентарі подали законопроект, у якому запропоновано передати будівлю Жовтневого палацу від профспілок до Інституту національної пам’яті, щоб створити на його території Меморіал Майдану.

Ініціатори законопроекту – народні депутати Михайло Гаврилюк, Володимир Парасюк, Юрій Шухевич, Юлія Тимошенко, Олег Медуниця та представник фракції Об’єднання «Самопоміч» Єгор Соболєв.

«Творення Меморіалу є важливим кроком, щоб увіковічнити події, які відбулися на Інститутській. Навколо Жовтневого стояв Беркут у найдраматичніший час Майдану, там лежали снайпери «чорної роти», які стріляли в людей, і саме там люди із дерев’яними щитами йшли на кулі, і там Україна перемогла», – зазначив Єгор Соболєв.

За словами нардепа, це буде не просто Меморіал, а постійне місце дії і роботи Інституту національної пам’яті – «як установи, що у драматичний час дозволить зрозуміти українську історію і робити з неї уроки на майбутнє».

На думку депутатів, Жовтневий палац є ідеальним місцем для Інституту, там він зможе організовувати дискусії, виставки й архіви.

Також Єгор Соболєв нагадав, що в 1930-ті роки у підвалах Жовтневого НКВС розстрілював українців, і тому там точно не місце для кінотеатру чи розважальних концертів.

Автори планують розглянути законопроект якнайшвидше, щоб уже на річницю подій, 20 лютого, у Майдану було своє місце пам’яті. Водночас сам Меморіал, на їх переконання, мають виважено творити через відкриті конкурси.

Єгор Соболєв
object(WP_Term)#13021 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13022 (16) { ["term_id"]=> int(20) ["name"]=> string(14) "Фракція" ["slug"]=> string(7) "faction" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(20) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(1016) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(20) ["category_count"]=> int(1016) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(14) "Фракція" ["category_nicename"]=> string(7) "faction" ["category_parent"]=> int(1) }
Новини