Жоден корупційний законопроект не пройшов через нову Раду, – Соболєв

Жоден із законопроектів, який містив ознаки корупції, не пройшов через цю Верховну Раду. Про це заявив в ефірі ICTV заступник голови фракції Об’єднання «Самопоміч», голова Комітету з питань протидії та запобігання корупції Єгор Соболєв.

За його словами, у кожній фракції парламенту сьогодні є люди, які прийшли не грабувати країну, а отже, українці можуть обирати собі гідних представників у владі.

«У цьому парламенті нарешті з’явилося те, що зрештою виведе нас із усіх ям – люди почила брати владу у свої руки або делегувати її тим, хто їх не підводить. Цього мало, ми не є більшістю, маємо представництво далеко не в усіх інститутах влади. Але у цьому парламенті є люди, які показують, що українці можуть скинути споконвічне закляття і навчитися обирати та контролювати посадовців», – зазначив Єгор Соболєв.

Одним із прикладів злагодженої та ефективної роботи парламенту цього скликання депутат називає законопроект про антикорупційне бюро – його розробляли спільно громадські експерти, депутати коаліції, представники Адміністрації президента та екс-прокурори з Грузії.

«Цей законопроект у парламенті розглянуть цього тижня. І він, по суті, створює всі умови для того, аби в країні запрацювало національне антикорупційне бюро. У цьому бюро не буде місця для людей, які вже невдало боролися з корупцією, а слідчим, які будуть гідні цієї роботи, запропонують високі зарплати. Також законопроект дозволяє конфісковувати майно посадовців, якщо ті не можуть пояснити його походження», – повідомив Соболєв.

Водночас депутат визнав, що існує чимало ризиків, що закон не буде працювати.

«Це природно, що система буде опиратися. Будьмо чесними, ми дозволи перетворити Україну на величезну клептократичну державу. Державу, де всі її функції скеровані на те, щоб красти. Це відбувалося впродовж багатьох років, і зараз неможливо в один день зруйнувати цю систему. Треба діяти крок за кроком – для початку ухвалити закон, який дозволить саджати корупціонерів, далі – домогтися того, щоб прийшли прокурори та судді, які будуть це робити. Тому, після ухвалення закону другий обов’язків крок – добиватися його виконання», – підкреслив Соболєв.

Єгор Соболєв
object(WP_Term)#13028 (16) { ["term_id"]=> int(16) ["name"]=> string(38) "Боротьба з корупцією" ["slug"]=> string(15) "anti-corruption" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(16) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(166) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(16) ["category_count"]=> int(166) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(38) "Боротьба з корупцією" ["category_nicename"]=> string(15) "anti-corruption" ["category_parent"]=> int(1) } object(WP_Term)#13029 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13030 (16) { ["term_id"]=> int(20) ["name"]=> string(14) "Фракція" ["slug"]=> string(7) "faction" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(20) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(1016) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(20) ["category_count"]=> int(1016) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(14) "Фракція" ["category_nicename"]=> string(7) "faction" ["category_parent"]=> int(1) }
Боротьба з корупцією