Згарище табору «Вікторія» уособлює всю корупцію в Україні

Батьки загиблих в одеському таборі «Вікторія» дітей тепер шукають правди в українському парламенті і вимагають створити тимчасову слідчу комісію, яка розслідуватиме цю трагедію. Вона сталася 16 вересня 2017 року, в пожежі загинуло троє дітей.

Мати загиблої Сніжани розповідає, що відправляла дитину відпочивати, а назад їй повернули закриту труну. Згарище нормально не розібрали досі, винних не покарано. Під час воєнного стану там організували збори резервістів, а тепер одеська влада збирається відкрити табір знову.

З моменту трагедії минуло вже півтора року, але все ще немає чітких результатів слідства чи висновків експертиз. Держава не лише не забезпечила ефективного досудового розслідування, правоохоронні органи максимально намагаються зам’яти цю справу.

Мама іншої загиблої дитини звинувачує в трагедії безпосередньо високих посадових осіб Одеської міськради. І має докази:

«Було проведено незалежну міжнародну експертизу, результати шокуючі. Слідство передало до суду справу, не встановивши причину виникнення пожежі. Міжнародна експертиза визначила причину займання і з’ясувала величезні порушення при проектуванні і будівництві табору «Вікторія». А казали, що це найкращий табір в Україні».

Мета батьків загиблих – не просто покарати винних, а не допустити повторення таких трагедій у майбутньому. Їх підтримують віце-спікер парламенту Оксана Сироїд і депутат «Самопомочі» Тарас Пастух.

«Батьки пережили дві трагедії: втрату дітей і зневіру в тому, що справедливе розслідування цієї трагедії може відбутися», – каже віце-спікер. «Парламент – це не тільки для тиснення кнопок, депутати мусять реагувати на те, що болить суспільству і що болить людям. Особливо, коли інші інституції не реагують на це належним чином.

Ми маємо не просто пам’ятати цю трагедію, я хочу, щоб ми довели розслідування цієї трагедії до завершення і винні були покарані», – впевнена Оксана Сироїд.

«Чужих дітей і чужого горя не буває», – каже Тарас Пастух. І додає:

«Діти чи то прокурорів, депутатів чи вчителів і медиків не можуть себе відчувати безпечно. Горе батьків загиблих у «Вікторії» дітей має об’єднати нас всіх для того, щоб ця історія не була забута і крайніми в ній не зробили рядових виконавців, а дійсно покарали винних. Ця історія має стати повчальною, трагічним прикладом того, що наші діти, коли їдуть відпочивати, йдучи в школу і садочок, мають бути у безпеці».

object(WP_Term)#12930 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини