Заява фракції «Об`єднання «Самопоміч» про свавілля міської влади та перешкоджання депутатській діяльності

Учора, 20 вересня 2017 р, будівля Харківської міської ради була заблокована і депутати фракції «Самопоміч» не змогли потрапити на засідання сесії міської ради. Вхід до приміщення обмежували працівники поліції і без будь-яких пояснень закрилидвері будівлі.

Ми розцінюємо це як спробу міського голови Геннадія Кернеса усунути депутатів єдиної опозиційної фракції міськради від роботи, щоб в ручному режимі власноруч керувати містом. Це спроба узаконити прийняття рішень у закритому режимі: власноруч розподіляти міський бюджет, приймати рішення про виділення землі, підтримувати збиткові комунальні підприємства і нагороджувати почесними відзнаками осіб, які ведуть місто до банкрутства.
За відсутності депутатів «Самопомочі» сесія міськради за півтори години розглянула 69 питань без будь-яких обговорень і проголосувала за них одностайно, як в радянські часи.

Цей факт свідчить про узурпацію влади в місті міським головою за мовчазною згодою депутатів інших фракцій міськради, що є неприпустимим і ганебним явищем у демократичній країні. Ми сподіваємось на відповідну оцінку з боку центральної влади та Президента України.

Міська влада стає все більш закритою і відсторонюється від людей та незручних для неї депутатів, розподіляючи кошти всієї громади на свій розсуд.

Ми вимагаємо від міського голови Харкова виконання законодавства України щодо вільного доступу до інформації про розподіл бюджетних коштів та негайного забезпечення вільного доступу депутатів та громадян міста до будівлі міськради.

Обмеження депутатської діяльності підпадає під дію статті 351 Кримінального кодексу України і відповідну заяву до правоохоронних органів депутати «Самопомочі» сьогодні зробили.

Спроба блокування доступу на засідання сесії міської ради вже відбувалась 21 червня 2017 року. Сьогодні історія повторилася, тільки з ще більшою кількістю протиправних дій. Це прямий наслідок бездіяльності правоохоронних органів, тому що тільки через суд вдалося змусити Шевченківський відділ поліції м. Харкова порушити кримінальну справу, але слідство ніяк не просувається. Ми не впевнені, що сьогоднішнім подіям буде надана відповідна оцінка правоохоронними органами.

Ми звертаємось до Генерального Прокурора України, Міністра внутрішніх справ із вимогою розслідувати та притягнути до відповідальних винних у перешкоджанні депутатській діяльності.