“Завершити повноцінне оновлення влади можна лише шляхом внесення змін до Конституції України”, – Сироїд

Попри оновлення центральної влади в Україні, напруга у суспільстві зберігається, адже після обрання нового складу Парламенту, ще більш відчутною стала неадекватність місцевої влади.

Про це під час брифінгу у Верховній Раді заявила віце-спікер Парламенту Оксана Сироїд.

Вона зауважила, що склад місцевих рад був сформований ще за режиму Януковича, і сьогодні жодною мірою не відповідає потребам та очікуванням місцевих громад.

«Тому, ми потребуємо як найшвидшого проведення виборів до місцевих рад. І важливо, щоб іх новий склад формувався із новими повноваженнями, та щоб самі вибори були проведені на основі нового виборчого законодавства», – констатувала Сироїд.

Не меншу напругу, за словами Віце-спікера, створює не здійснена досі судова реформа. «Проблема не лише в корупції в судовій системі. Значна частина суддів до сих пір зберігає свою лояльність до кремля. Виведення таких суддів із системи судочинства – це питання національної безпеки України», – зауважила вона.

Сироїд підкреслила, що завершити повноцінне оновлення влади, як судової, так і місцевої, можна лише шляхом внесення змін до Конституції України.

«Країна не може чекати на конституційні зміни до осені. Сьогодні ми немаємо часу на Конституційні асамблеї та Конституційні комісії за межами Парламенту. Найшвидший і найефективнійший шлях для внесення змін – це створення Тимчасової спеціальної комісії (ТСК) Верховної Ради України з питань підготовки законопроекту про внесення змін до Конституції України”, – зазначила парламентар.

До роботи ТСК, на думку Сироїд, обов’язково мають бути залучені представники Президента, а також відомі Українські конституціоналісти.

Окрім цього, сьогодні Сироїд запропонувала скоротити Парламентські канікули, аби ухвалити зміни до Конституції.

Оксана Сироїд
object(WP_Term)#13028 (16) { ["term_id"]=> int(12) ["name"]=> string(41) "Конституційна реформа" ["slug"]=> string(12) "constitution" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(12) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(40) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(12) ["category_count"]=> int(40) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(41) "Конституційна реформа" ["category_nicename"]=> string(12) "constitution" ["category_parent"]=> int(1) } object(WP_Term)#13029 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13030 (16) { ["term_id"]=> int(20) ["name"]=> string(14) "Фракція" ["slug"]=> string(7) "faction" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(20) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(1016) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(20) ["category_count"]=> int(1016) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(14) "Фракція" ["category_nicename"]=> string(7) "faction" ["category_parent"]=> int(1) }
Конституційна реформа