Завдання цього парламенту і всього суспільства – якомога швидше створити в Україні хоча б один справжній суд, – Соболєв

За словами народного депутата “Об’єднання “Самопоміч” Єгора Соболєва, цього тижня сталася одна дуже важлива подія, яка не була помічена достатньо ні в суспільстві, ні в парламенті – суд повернув Антикорупційній прокуратурі протокол про порушення одним із урядовців закону про корупцію.

“Пам’ятаєте, більше року тому Міністр економічного розвитку Айварас Абромавичус сказав про те, що на нього тиснуть, щоби він призначав залежних керівників державних підприємств. Тоді Антикорупційне бюро і Антикорупційна прокуратура склали протокол про корупцію і вже більше року жоден суд в Україні не може розглянути це рішення. Боїться, уникає, повертає назад”, – зазначає народний депутат.

На переконання Єгора Соболєва, це говорить ще раз про те, що завдання цього парламенту і всього суспільства – якомога швидше створити в Україні хоча б один справжній суд.

“Ми запропонували створити спеціалізований антикорупційний суд і залучити іноземців до обрання українських суддів, які будуть виносити вироки топ-корупціонерам.

Кожен день, тиждень зволікання із цим рішенням підтверджує, наскільки важливо зробити це негайно. Багато людей і в цьому парламенті, і ще більше – поза ним, задаються запитанням, як провести це рішення. Адже заблокований не тільки закон про Антикорупційний суд. Цього тижня парламентський комітет з державного будівництва голосами Блоку Петра Порошенка і Народного фронту відхилив законопроект про окуповані території, який руйнував назавжди дуже велику корупційну схему торгівлі із окупованими території – торгівлі “на крові”. Так само не виноситься на голосування закон про вибори на пропорційній основі за відкритими списками. коли людина може голосувати і за партію, і за конкретного кандидата; закон про заборону політичної реклами, яка є головною зброєю олігархів на кожних виборах; закон про викривачів корупції. який захищає людей, що викривають корупцію і більше того. пропонує платити їм гроші, коли вони зберігають гроші держави”, – зазначає народний депутат.

Єгор Соболєв наголошує, що ухвалення цих законів – це найважливіше запитання найближчими днями, тижнями і місяцями: “Найперше, що нам треба зрозуміти – буде величезною помилкою думати, що ми цього не можемо зробити, величезною помилкою як людей у парламенті, так і поза ним. Суспільство має взяти парламент під свій контроль, має навчитись управляти ним. Нам потрібні мітинги людей під Верховною Радою, коли не приймаються важливі рішення, нам потрібен контроль за голосуванням кожного депутата або за відмовою від голосування. І тоді істина про те. що все в наших руках, знову переможе”.

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини