«Завдання-мінімум для парламенту та уряду: дати людям пенсію, скасувати податок, запровадити аудит і вийти на національний реєстр», – Роман Семенуха

Фракція «Об’єднання «Самопоміч» зареєструвала у парламенті альтернативний до урядового законопроект щодо питань пенсійного забезпечення українців. Як зазначає народний депутат Роман Семенуха, ця законодавча ініціатива покликана насамперед переіндексувати та осучаснити пенсії, тобто додати сьогоднішнім пенсіонерам грошей: «По-друге, ми наполягаємо на забороні збільшення страхового стажу, що збереже сьогоднішній пенсійний вік. І, по-третє, у проекті закону передбачене скасування дискримінаційного коефіцієнту для працюючих пенсіонерів, які сьогодні отримують 85% від суми пенсії».

Окрім того, за словами нардепа, альтернативний законопроект передбачає виконання найважливішого етапу, який передує справжній пенсійній реформі – аудит Пенсійного фонду та верифікацію виплат. І найголовніше — наприкінці цього етапу — створення Єдиного державного реєстру усіх отримувачів соціальних виплат, зокрема і пенсій: «Цей законопроект не зіштовхує між собою покоління нинішніх пенсіонерів і тих, хто виходитиме на пенсію у майбутньому. Ми маємо дати надію на гідну пенсію тим, кому сьогодні 50, 45, 35 та 25 років. Також спільно із урядом «Самопоміч» готова працювати над наступною законодавчою ініціативою, яку потрібно до кінця року зареєструвати — це запровадження другого — накопичувального рівня пенсійної системи».

На переконання Романа Семенухи, запропонований Кабінетом Міністрів законопроект щодо пенсійного забезпечення несе низку небезпек. По-перше, уряд пропонує зменшити коефіцієнт оцінки трудового стажу із 1,35 до одиниці – це фактично зменшення пенсій для майбутніх пенсіонерів. Разом із тим уряд зазначає, що збільшується один із основних показників при розрахунку пенсій — це середня заробітна плата, яка сьогодні становить близько 3700 гривень. Але у своєму законопроекті Кабмін заморожує цей показник на декілька років, тому є небезпека, що люди, які виходитимуть на пенсію із 2018 року, будуть отримувати меншу пенсію.

«Також уряд запроваджує збільшення Єдиного соціального внеску для підприємств категорії особливо шкідливих, розповідаючи про те, що це початок етапу накопичувального рівня. Це — ніщо інше, як збільшення оподаткування заробітних плат. Ми категорично із цим не погоджуємося, бо немає власника грошей. Поки люди не будуть асоціювати додаткові відрахування із своїми особистими, це точно не буде накопичувальний рівень», – наголошує Роман Семенуха.

object(WP_Term)#12919 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини