Зареєстровано законопроект, який не дасть владі «приватизувати» антикорупційні органи

Народні депутати від «Об’єднання «Самопоміч» Олена Сотник та Вікторія Войціцька зареєстрували у Верховній Раді законопроект №7362-1. Документ є альтернативним до проекту, поданого коаліцією.

Проект «Самопомочі» має на меті встановлення парламентського контролю за діяльністю НАБУ, САП, НАЗК та ДБР шляхом заслуховування звітів їх керівників. Така практика є нормальною та не суперечить чинним законам, що гарантують незалежність антикорупційних органів.

Натомість законопроект №7362 авторства голів фракцій Блоку Петра Порошенка Артура Герасимова та «Народного фронту» Максима Бурбака уже став причиною скандалу, адже у разі його прийняття зазначені органи потраплять у залежність від керівництва держави, а антикорупційна реформа опиниться під загрозою. Зокрема, там мова про можливість Верховної Ради звільняти директора НАБУ без аудиту.

Кажучи про дії влади щодо антикорупційної боротьби, керівник фракції «Самопоміч» у парламенті Олег Березюк зауважує: «Сьогодні тактика олігархії – створення внутрішньої хвилі нестабільності для покриття корупції та заробітку».

object(WP_Term)#13123 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини