Запитання Генеральному прокурору Юрієві Луценку

Сьогодні Генеральний прокурор України Юрій Луценко звітуватиме про рік роботи перед Верховною Радою.

Голова парламентської фракції «Об’єднання «Самопоміч» Олег Березюк так характеризує напрацювання чиновника: «Великої риби не наловили, а мала сама не ловиться. Він такий же неефективний, як всі його попередники. По суті нічого не змінилося». Більш того, за словами народного депутата, Генпрокурор вніс у відомство забагато політичного піару, що неабияк шкодить результативності роботи. «Практично всі справи були провалені», – констатує Олег Березюк.

Відтак, до Юрія Луценка накопичилося багато запитань.

Де результати розслідувань подій Революції Гідності?

«Досі немає жодного вироку за тими подіями, жодна людина не понесла відповідальності, – підкреслює народний депутат від «Самопомочі» Олена Сотник. – 90% кримінальних проваджень щодо високопосадовців влади Януковича зупинені у зв’язку з тим, що ці люди не є на території України, вони перебувають у розшуку. Стосовно жодного з них немає навіть заочного вироку. Більш того, Азаров та Янукович на сьогоднішній день виключені Інтерполом з міжнародного розшуку. Чому? Через неналежне та неякісне розслідування всередині України. Україна не надає достатніх доказів та інформації».

Олена Сотник наполягає: «Ми хочемо бачити вироки, хочемо бачити людей, які були винні та насправді забрали життя найкращих українців. Для порівняння нагадаю: трагічний терористичний акт, який стався у Сполучених Штатах Америки та забрав майже 3 тисячі життів, розслідувався два роки, а уже за три роки були покарані всі винні особи».

Чому припинена люстрація?

Крім того, в ГПУ продовжують працювати прокурори, які підтримували обвинувачення та арештовували «майданівців». «Сьогодні вони очолюють департаменти та управління. Тиждень тому мені відповіли, що підстав для звільнення цих людей немає, хоча є третя стаття Закону «Про очищення влади», яка прямо вказує, що ці люди мають бути звільнені», – розповідає Олена Сотник.

Чи не повернуться конфісковані  кошти «власникам»?

Олег Березюк продовжує: «Прокурор хвалиться грошима, повернутими з так званих накопичень Януковича та його прибічників. Ми точно не знаємо, чи це повернення. Можливо, це повернення, щоб ми сьогодні тішилися. Однак чи бачили ми звинувачення? Ні, ми не бачили звинувачення, яке нам говорить, що ці гроші конфісковані якісно та згідно з чинним законодавством. А якщо цей документ був неякісним та ті люди через п’ять років відсудять свої гроші, а держава їх віддаватиме? Кого ми тоді будемо звинувачувати?»

Що з Конституційним судом?

За словами голови Антикорупційного комітету Верховної Ради та представника «Самопомочі» Єгора Соболєва, Конституційний суд України, який надавав Януковичу диктаторські повноваження, спокійно продовжує працювати, нікому не оголошена підозра.

Народний депутат певен: якщо будь-який український топ-посадовець не виконує своїх обов’язків або зловживає ними, завдання парламенту – стати на бік людей. З початку минулого тижня Єгор Соболєв активно збирає підписи під документом про висловлення недовіри чинному Генеральному прокурору. Однак, наразі його підтримали лише 44 народних депутати з необхідних 150-ти для розгляду питання у сесійній залі.

«Чому так мало принципових народних депутатів? Частина зламалася, частина сама стала корупцією, частина не вірить, що щось можливо», – пояснює цю ситуацію Єгор Соболєв. Однак, переконаний депутат, парламент має стати на бік людей, а Генеральний прокурор, який не виконує свою роботу, має бути звільнений. «Чим швидше парламент його вижене, тим краще буде і для Генпрокуратури, і для суспільства, і для розвитку демократії. Звісно, це мав би зробити Президент, але з нинішнім Президентом на це – нуль надії», – підсумовує народний депутат.

Що із рослідуванням Іловайська?

Винних в Іловайскій катастрофі досі не знайшли. Нікого не звільнили і не посадили до в’язниці. Попри обіцянки закінчити рослідування ще у серпні минулого року, країна так і не дізналися, хто віддавав накази та відправив на вірну смерть сотні молодих життів.

object(WP_Term)#13020 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини