Записки у полях між ОТГ

Порядність – це здатність чинити свідомо і справедливо там, де не передбачена дія закону. (Арістотель)

 

Успішні і здатні до розвитку і саморегуляції держави зростають на міцних громадах, ці громади і є, своєю чергою, гарантією існування міцної держави як такої, тому вибори до ОТГ чесних, порядних і розумних людей є надважливими, адже саме їм буде делеговане право розпоряджатися майном, землею, фінансами ОТГ, залучати інвесторів для створення робочих місць, підтримувати фермерські господарства, робити свої території комфортними і безпечними.

Цього тижня побувала у трьох ОТГ на Хмельниччині, де відбудуться вибори 29 жовтня 2017 року. У кандидатах від «Самопомочі» впевнена – це вмотивовані люди, які готові брати відповідальність, які готові вчитися управлінню, чути інших, які не соромляться сказати: тут треба, щоб мені пояснили, які надихають і підтверджують правильність принципів, на яких будуємо «Самопоміч». Чи можуть проявитися серед делегованих ті, які не керуватимуться ідеєю суспільного добра? Звичайно, можуть – людина слабка. Відступників будемо відкликати, як робимо це і зараз – безапеляційно, жорстко, згідно із законом, процедурами і статутом партії, говоримо про це відверто і прямо вже тепер.

З симптоматичного і цікавого: Хмельниччина має свого «власника» – чи в Солобківцях, чи у Слобідці-Кульчієвецькій, чи у Городку звучить одне прізвище – Герега. Для того, щоб зберегти і поширити своє «право власності» на людей і їх голос під час виборів, представники цього народного депутата використовують різні підходи, зокрема так звані «чеки Гереги»: «Поїдьте в «Епіцентр» і наберіть товару на мільйон гривень». Для того, щоб протягнути «своїх», пан Герега персонально очолює список до Городоцької ОТГ – так розуміємо, що після гіпотетичної перемоги народний депутат Герега складе повноваження у Верховній Раді і працюватиме депутатом Городоцької ОТГ? Принизливе шельмування і континуальне рабовласництво процвітає. Важливо, що люди розуміють – можна продатися за «гречку» один раз, а потім наступних п’ять років нарікати, що немає змін, нема роботи, що село гине, що землі відбирають, а малі і середні фермерські господарства не виживають у конкуренції з великими агрохолдингами, що доріг як не було, так і нема.

Це мені нагадало історію, коли я була у Новоазовську спостерігачем на виборах 2004 року від «Нашої України». Їдеш убитими селами, убитими дорогами і питаєш:

 • Чиї поля?
 • Бойка..
 • Чий завод?
 • Бойка…
 • Чий ресторан?
 • Бойка…
 • Чия агрофірма?
 • Бойка…
 • Чий стадіон?
 • Бойка…
 • За кого голосувати будете?
 • Вы странный вопрос задаёте, девушка, здесь все голосуют так, как Бойко скажет – все на него работают…

Тоді Янукович набрав у третьому турі в Донецькій області 93,5%. Де зараз Новоазовськ, ми всі знаємо.

Боротьба за владу в будь-яких, навіть найогидніших формах – це боротьба за право витрачати гроші людей. Чи є благими ті наміри, коли для їх реалізації вже вибрані сумнівні інструменти? Але, зрештою, вирішувати виборцям, бо це ВАШІ гроші, і люди, яких ви оберете, п’ять наступних років будуть займатися виключно тим, що розпоряджатимуться ВАШИМИ грошима. Тому, обираючи «розпорядників», запитайте себе, на чию користь вони будуть працювати – на спільну чи на користь «себе коханих»? 

Важливо відроджувати в собі господаря, важливо обирати гідних і розумних, важливо захистити свій вибір на дільницях. А потім – до праці.

untitled

object(WP_Term)#13124 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини