Запровадження лікарського самоврядування у стоматології має стати зразком для інших медичних спеціальностей

На цьому 8 лютого, напередодні Міжнародного дня стоматолога, під час брифінгу у Верховній Раді акцентувала увагу народний депутат Ірина Сисоєнко.
«Наразі лікарське самоврядування, що у всьому світі є основою діяльності медичної галузі, в нашій державі відсутнє. Медичні працівники не залучаються на належному рівні до процесу прийняття рішень, пов’язаних із регулюванням медичної діяльності, і не є активними суб’єктами політики у сфері охорони здоров’я.

Запровадження лікарського самоврядування у стоматології має стати пілотним проектом та зразком для інших медичних спеціальностей», – зазначила нардеп.

Стоматологічне самоврядування передбачає передачу певних повноважень, пов’язаних із професійною діяльністю лікарів-стоматологів, від держави до професійного стоматологічного співтовариства. Це створить умови для розвитку взаємовідносин між медиками та владою, покращить ефективність управління стоматологічною галуззю, сприятиме захисту прав і законних інтересів як лікарів, так і пацієнтів.
До компетенції організацій лікарського самоврядування належить: ведення реєстру лікарів, ліцензування лікарської діяльності, атестація і сертифікація медичних фахівців, забезпечення підвищення кваліфікації медиків, участь в акредитації медичних практик, обрання головних фахівців з медичних спеціальностей, розробка медичних стандартів, контроль за використанням лікарських засобів і медичною рекламою та ін.

«У розвинених країнах світу значну частину повноважень щодо забезпечення належного функціонування системи охорони здоров’я виконують організації лікарського самоврядування. У Верховній Раді зареєстровано проект Закону «Про стоматологічну діяльність» (№ 4736), що розмежовує повноваження органів держави та професійного самоврядування стоматологів, визначає підстави та форми їх співпраці. Тож я закликаю колег якнайшвидше його розглянути», – резюмувала Ірина Сисоєнко.

Ірина Сисоєнко
object(WP_Term)#12921 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини