«Запропонований ринок землі – це вульгарне її захоплення олігархічними структурами», – Олег Березюк

У порядку денному парламенту на найближчий пленарний тиждень немає закону про продовження дії мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення.

На переконання голови фракції «Самопомочі» Олега Березюка, це рішення є надзвичайно важливим, і якщо його відкласти на останній пленарний тиждень року, то на ухвалення може не вистачити голосів – ймовірне прийняття бюджету цього четверга дозволить депутатам вже наступного тижня поїхати на різдвяні канікули.
«Ринок землі в Україні потрібен. Це — аксіома.
Але який? Той ринок, який пропонує Президент — це вульгарний ринок захоплення землі олігархічними структурами руками окремих агрохолдингів. Що, своєю чергою, означає зменшення питомої ваги фермерства та одноосібників, які були фізично абсолютно знищені на початку ХХ століття, однак відродилися протягом останніх 25 років», – наголошує Олег Березюк.

Також він звертає увагу на те, що припинення дії мораторію може мати непередбачувані наслідки – боротьбу селян за землю.

«Сьогодні йде війна — рейдерські напади на наділи фермерів із фейковими документами та рішеннями судів відбуваються кожного дня. І ми не знаємо, що станеться, якщо мораторій не буде продовжений, бо це підігріє конфлікт на селі», – переконаний голова фракції.

«Влада знову не запропонувала суспільству модель ринку землі, яка б враховувала відновлення фермерства та селянина як господаря землі у рівних умовах для всіх учасників ринку» – підкреслив Олег Березюк.

object(WP_Term)#13144 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини