«Заможний селянин – загроза для корупціонерів», – Роман Семенуха

Скасування  мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення вкотре не сталося. Депутати  подовжили заборону.

Мораторій діє вже 18 років, за цей час померло  1,4  мільйона власників паїв – люди не скористались своїми правами, а їхня земля у 400  тисячах   випадків не була передана у спадок близьким.

«Заможний селянин – загроза для корупціонерів. Саме через страх появи економічно незалежного середнього класу українців, за роки незалежності так і не було напрацьовано якісної законодавчої бази для відкриття ринку землі,  – заявив Роман Семенуха. –  Ані уряд, ані парламент за 20 років  не зробили нічого, щоб запустити хоча б поетапне відкриття ринку.

Хоча є сенс почати із земель, які є у державній формі власності. Вони або використовуються неефективно, або здаються в оренду  за безцінь. Таких земель наразі 10,4  мільйона гектарів».

За розрахунками експертів,  держава може отримати від продажу половини з цих земель майже 12, 5 млрд доларів,  ще 52,5 мільйона доларів – щорічно отримувати від надання іншої половини в оренду.

Але ринок залишається закритим. За даними Українського клубу аграрного бізнесу, у 2016 році українці на 50 років здали в оренду понад 20 тисяч гектарів землі.

«П’ятдесят  років – великий термін, фактично це не оренда, а продаж за безцінь», – зазначив Роман Семенуха.

За даними Центру економічної стратегії, ефективність української землі критично впала – вона втричі нижча, ніж в Європі.

Ерозія ґрунтів спостерігається на  10 мільйонах гектарів орних земель. Причина – неефективне використання, а насправді свідоме виснаження земель  орендарями.

«Всі депутати, які всі ці роки голосують за подовження дії мораторію, нічим не відрізняються від більшовиків, які 100 років тому відбирали в українців право на власну землю. Всі ті, хто виступає проти ринку, виступають проти селян і  фермерів», – підсумував народний депутат України Роман Семенуха.

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини