Замість монетизації субсидій – нові фінансові схеми

За кілька тижнів до початку нового року Уряд намагається проштовхнути свою схему монетизації житлових субсидій.

«З 1 січня 2019 року ми розпочинаємо монетизацію субсидій. Це дасть можливість людям отримати частину зекономлених ними грошей та використати їх на енергозбереження» – це слова Володимира Гройсмана.

Проте справжня монетизація житлових субсидій докорінно відрізняється від того, що пропонує Уряд.

Як можна називати монетизацією схему, у якій власне отримувач субсидії не матиме доступу до живих коштів?

Мета і зміст справжньої монетизації якраз у тому, щоб людина, яка отримує допомогу від держави, самостійно розпоряджалася нарахованою субсидією.

Тоді, по-перше, людина прагне економити. Адже сама зможе розпорядитися залишком від субсидованих коштів.

По-друге, надавач послуг буде вмотивований надавати їх якісно. Бо неякісну послугу людина просто не оплатить.

Уряд же пропонує, щоб коштами конкретного українця розпоряджався не він сам, а банківська установа. Це не монетизація, це прикриття для фінансових зловживань.

Яких?

Простий приклад.

Всі знають про виставлені облгазами космічні рахунки у зв’язку зі скасуванням судом постанови про норми споживання газу без лічильників. Ці рахунки незаконні і сплаті не підлягають.

Тому споживач ніколи б їх не оплатив. А от банку, який отримає від облгазу незаконну вимогу оплатити кілька сотень додаткових гривень, все одно. Гроші ж не його. Банк запросто сплатить коштами субсидії липовий рахунок облгазу.

У результаті людина лишається без обіцяної державою допомоги – субсидія фактично вкрадена.

І таких прикладів може бути безліч. Фантазія у монополістів-шахраїв працює як слід.

Під прикриттям нібито монетизації Уряд фактично робить мільйони громадян заручниками аферистів. Прикриваючи це брехливими словами про можливість економити. І дискредитуючи прогресивну ідею монетизації.

Тому я проти псевдомонетизації Гройсмана. Я за справжню монетизацію з прямим доступом людей до своїх коштів.

Справжня монетизація субсидій, а не імітація заради захисту олігархічних монополій!

Звернення Активу Руху ПроОСББ до Уряду країни!

На засіданні Національної ради з питань створення та забезпечення функціонування діяльності ОСББ директор Департаменту державної соціальної допомоги Міністерство соціальної політики України #Віталій_Музиченко заявив, що в проект постанови Кабінет Міністрів України “Деякі питання надання житлових субсидій населенню в грошовій формі” внесені зміни.

Ознайомившись з проектом постанови, в який нібито-то внесені суттєві зміни, Актив Руху ПроОСББ заявляє, що принциповий підхід лишається незмінним. Позиція ОСББ, на жаль, лишилася непочутою.

Для ОСББ не вимагається нічого особливого.

Актив Руху ПроОСББ просить Уряд виконувати норми Закону України “Про ОСББ” та статті 11 Закону України “Про ЖКП”.

Для ОСББ будь які приписи постанов Кабінету Міністрів України щодо «поводження з пільгами та субсидіями», які протирічать нормам закону є незастосовними (нікчемними) та невиконуваними за своєю юридичною природою.

І це стосується як чинної редакції постанови, так і запропонованого проекту.

Вікторія Войціцька
object(WP_Term)#12923 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#12924 (16) { ["term_id"]=> int(133) ["name"]=> string(12) "Статті" ["slug"]=> string(9) "analytics" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(133) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(431) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(133) ["category_count"]=> int(431) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Статті" ["category_nicename"]=> string(9) "analytics" ["category_parent"]=> int(1) }
Статті