«Залежні депутати проголосують за антикорупційний суд так, як скажуть на Банковій», – Сироїд

Сьогодні парламентарі продовжили розглядати поправки до законопроекту про вищий антикорупційний суд. Однак, традиційно, більшості депутатів у залі немає.

За словами віце-спікера парламенту Оксани Сироїд, головні дискусії зараз ведуться не в залі Верховної Ради, а між представниками Венеційської комісії, Міжнародного валютного фонду та Адміністрації Президента.

«Мета цих дискусій зрозуміла – Президент хоче таку редакцію закону, яка дозволить йому фактично контролювати процедуру формування антикорупційного суду і призначення суддів. Натомість міжнародні експерти і більшість депутатів зацікавлені в тому, аби антикорупційний суд отримав незалежність від Президента України та його Адміністрації», – каже Оксана Сироїд.

Як відомо, до останньої позиції приєднався і Прем’єр-міністр, адже при ухваленні закону в редакції, яка не гарантуватиме антикорупційному суду незалежність, Україна не отримає фінансової допомоги від Міжнародного валютного фонду та міжнародних партнерів.

«Для уряду це означатиме дефолт — бракуватиме близько 200 мільярдів гривень – п’ятої частини державного бюджету. Тому позиція Прем’єр-міністра є природною та зрозумілою. Для уряду це питання виживання», – наголошує віце-спікер.

Натомість маніпулюванням Оксана Сироїд називає позицію вихідців із Адміністрації Президента та представників фракції БПП, які заявляють про неконституційність та загрозу суверенності із боку міжнародних партнерів, які, як вимагається, мають брати участь у процесі добору суддів:

«Чомусь нікого із них не бентежить, що Президент має неконституційні повноваження у питаннях безпекової сфери, створення бюро фінансової безпеки, чи то у формуванні НКРЕКП. Але коли дійшло до формування антикорупційного суду — навіть на проміжному етапі, який не дає кінцевого рішення, раптом участь міжнародних партнерів стала великою проблемою».

object(WP_Term)#13123 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини