Законопроект про єдине вікно на митниці прийнято!

Він нормалізує принцип роботи ЄВ та вносить зміни у Митний кодекс і в понад 30 законів.

Через два роки після своєї появи ЄВ почне працювати для спрощення митного оформлення для наших підприємців.

ВСІ дозвільні документи, які видаються державними органами для митного оформлення товарів, віднині будуть цими органами в електронній формі з електронним цифровим підписом направлятися в єдиний державний веб-портал «єдине вікно для міжнародної торгівлі». Більше жодних зайвих контролерів в пункті пропуску – фітосанітарів, радіологів, ветеринарів чи екологів, лише митник і прикордонник. Закон справді добрий. Але…

Під час голосування закралося кілька норм, які не мають стосунку до єдиного вікна і митного оформлення. Навожу їх перелік на Ваш розсуд:

1. Звільнення від мита на певні визначені товари, які ввозяться суб’єктами космічної діяльності для випробувань та розробок в космічній галузі. Зміни в ПКУ по звільненню від ПДВ операцій ввезення цих товарів були внесені ще в грудні 2017 року. Порядок надання пільг має бути визначений Кабміном.

2. Норми для надання можливості започаткувати спеціальний вид транзитних декларацій для приєднання України до Конвенції про спільний режим транзиту (наш прострочений борг по Угоді з ЄС).

3. Державна підтримка аграріям, які придбають вагони для перевезення зерна. Без коментарів.

4. Зміни до статей 149 та 155 МКУ щодо покращення норм про режим переробки товарів (зокрема вид договору та умови про форму і порядок розрахунків не можуть впливати на визначення режиму переробки).

5. Зміни в Податковий кодекс щодо надання податкової знижки на оренду житла на підконтрольній території України внутрішньо переміщеним особам, які не мають у власності іншого житла не на окупованій території та не отримають виплати на це з держбюджету, працюють легально і орендують житло за офіційним договором оренди. Розмір податкової знижки не більше близько 100000 грн у рік.

Тетяна Острікова
object(WP_Term)#12936 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#12937 (16) { ["term_id"]=> int(133) ["name"]=> string(12) "Статті" ["slug"]=> string(9) "analytics" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(133) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(431) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(133) ["category_count"]=> int(431) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Статті" ["category_nicename"]=> string(9) "analytics" ["category_parent"]=> int(1) }
Статті