Законопроект (2831-3) про місцеві вибори поєднуює найгірші риси двох виборчих систем, – Соболєв

Закон про місцеві вибори в тому вигляді, в якому він зараз – узаконює диктат партій, і дає змогу засівати округи гречкою.

Про це в кулуарах Парламенту заявив заступник голови фракції «Самопоміч», голова комітету з питань протидії корупції Єгор Соболєв.

Він зазначив, що для «Самопомочі» важливо сьогодні розглянути закон, який би не просто називався законом «про місцеві вибори», а який би запровадив дійсно нові та прозорі правила обрання влади на місцях.

«Нам потрібно не просто розглянути закон, а ухвалити нову систему проведення виборів, яка б дозволила громадам, а не партійним вождям визначати кого вони хочуть бачити у місцевих радах. А це можливо лише в тому випадку, якщо люди голосуватимуть, і за певну партію, і за конкретні прізвища, обираючи іх у відкритих списках», – зазначив депутат.

Соболєв констатував, що у тій редакції, що є зараз – закон про місцеві вибори поєднуює найгірші риси двох виборчих систем, і містить лише одну позитивну рису – двотурову систему обрання мерів великих міст.

«В усьому іншому – це закон, який наразі ухвалювати неможна», – сказав він.

На його думку в закон потрібно внести правки, які унеможливлять фальшування бюлетенів, визначать чіткі формули обрахунку голосів, дадуть змогу обирати кандидатів із відкритих партійних списків – і лише після цього голосувати.

Єгор Соболєв
object(WP_Term)#13129 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13130 (16) { ["term_id"]=> int(20) ["name"]=> string(14) "Фракція" ["slug"]=> string(7) "faction" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(20) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(1016) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(20) ["category_count"]=> int(1016) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(14) "Фракція" ["category_nicename"]=> string(7) "faction" ["category_parent"]=> int(1) }
Новини