Законопроект 4772 — перемога «бухгалтерів» та «феодалів»

Законопроект 4772 («олійна пляма») прийнято. Поправка щодо агломерацій провалена… Що відбулося? Хто від цього виграв і що далі?

Однозначно перемогли «бухгалтери» та «феодали».

Бухгалтерами від децентралізації я називаю людей, для яких важлива кількість новостворених громад. Їх не цікавить якість і доцільність. Вони будуть трудитися і «копати» тепер по повній програмі. Як же красиво можна далі показувати «видимість бурної діяльності»! Ще й багато тих, хто щиро аплодує і захоплюється. Фіктивна громада? – Нічого, по ходу розберемся… Тільки от так не вийде. За кожну помилку доведеться з часом платити великим організаційними і фінансовими зусиллями країни.

Друга група вигодонабувачів закону – місцеві і крупніші олігархи. В них задача проста – утримати або захопити ресурси. В першу чергу землю. Їх не цікавить ні самоврядування, ні люди, ні послуги, які мають в громаді надаватися. Вірніше люди цікавлять, але як раби у власних «феодальних угіддях». А об’єднання – це механізм захоплення територій та їх утримання. А оскільки найдорожча земля біля великих міст, то яка може бути агломерація? Ви що?! – це порушення прав кожного села і, не побоюсь цього слова, людини )

Не буду зупинятися ще раз, чому потрібні агломерації для країни, писав про це вже неодноразово. Але насправді мені прикро, що в наш час інформаційного суспільства та великої урбанізації не до кінця розуміється багатьма цінність і важливість Міста…

Що далі? Будемо робити окремий законопроект про міські агломерації. Насправді він практично готовий, просто не хотів його до сьогодні оприлюднювати. Формально зі мною всі погоджуються і кажуть: так-так, це дуже важливо. Тільки от більшість, переконаний, тримає дулю в кишені. Після того, як у сесійній залі завалили погоджену комітетом правку, у цьому навіть не сумніваюся. Феодали з Одеської та Львівської областей ж нікуди не дінуться. Принаймні у цій каденції.

Але нічого, нам своє робить! Зрештою, користь нашої ініціативи беззастережна: ідея агломерації почала жити своїм життям і обов’язково рано чи пізно проросте!

P.s. Для особливо активних апологетів «олійної плями» скажу парадоксальну річ: якби не поправка щодо агломерації, законопроект навряд чи пройшов би – переконаєтесь на 5520. Але хотів би помилятись

Любомир Зубач
object(WP_Term)#12923 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#12924 (16) { ["term_id"]=> int(133) ["name"]=> string(12) "Статті" ["slug"]=> string(9) "analytics" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(133) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(431) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(133) ["category_count"]=> int(431) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Статті" ["category_nicename"]=> string(9) "analytics" ["category_parent"]=> int(1) }
Статті