Закон змушує чиновників часів Януковича або причетних до КДБ покинути посади, — Соболєв

Про те, як нові люди будуть змінювати старі звички української політики у студії Телеканалу новин “24” розповів кандидат в народні депутати від “Об’єднання “Самопоміч” Єгор Соболєв.

Як розповів Соболєв, ухвалення закону про люстрацію далось активістам дуже складно, адже треба було як в Середньовіччі пікетами і погрозами змушувати депутатів прийняти правильне рішення.

Цей закон – лише, так би мовити, екскаватор, який може допомогти вичистити весь непотріб з української влади. Але цей екскаватор ще треба завести, – розповів Соболєв.

Голова Люстраційного комітету також розповів про найважливіші компромісні досягнення, які вдалось зберегти в цьому законі.

Закон вимагає у всіх, хто не може пояснити походження свого майна чи майна своїх близьких родичів – піти з займаної посади. Окрім того, всі високопосадовці часів Януковича, також змушені піти з посади. І ще один дуже важливий момент: всі люди, причетні до структури КДБ (хто працював чи співпрацював в КДБ, чи навіть вчився в їхній партшколі), також не можуть займати посади в системі української влади, – нагосив Соболєв.

Єгор Соболєв також розповів про початок своєї політичної кар’єри та чому вибрав саме партію “Об’єднання “Самопоміч”.

Зокрема, він наголосив, що йому не соромно за тих людей, з якими об’єднався. Рух ЧЕСНО не назвав жодну людину зі списку партії, причетну до скандалів.

Рух ЧЕСНО жодну людину з нашого списку не назвав причетною до будь-яких скандалів. Ми маємо список, де нема жодного народного депутата і члена Партії регіонів. І навпаки, ми маємо список, де є дуже багато людей, з якими ми започатковували Євромайдан, які першими почали оборону нашої держави, – зазначив він.

Соболєв також наголосив, що депутатське посвідчення дасть змогу продовжувати працювати над очищенням влади та об’єднатись з однодумцями і працювати в кілька разів ефективніше.

Єгор Соболєв
object(WP_Term)#13021 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини