«Закон про вибори — не для політиків. Цей закон — для громадян», – Єгор Соболєв

Під стінами Верховної Ради України триває акція із вимогою до парламенту ухвалити зміни до виборчого законодавства — прийняти закон про вибори на пропорційній основі за відкритими списками.

Як зазначив під час виступу заступник голови фракції «Об’єднання «Самопоміч» Єгор Соболєв, виборче законодавство, яке діє сьогодні в Україні, «проводив Янукович, аби царював в Україні». Відтак, новий закон повинен дати можливість людям управляти своєю державою, повернути це управління собі.

«Будьмо чесними — ми багато з ким із вас зустрічались не на одній революції. Але після кожної революції олігархи виграють вибори, олігархічний ставленик стає президентом, а олігархічні партії виграють більшість у будь-якому Парламенті.

Новий закон — не для політиків, цей закон — для громадян. Щоби люди могли голосувати за конкретну партію, яка потім несе політичну відповідальність за цей голос, і за конкретного кандидата, якого вони хочуть бачити депутатом від цієї партії, щоб ця людина теж несла свою відповідальність. Ясно, що легко не буде, що з одного мітингу ми це рішення в парламент не проштовхнемо.

Але я дуже натхненний сьогоднішнім зібранням, бо бачу друзів, знайомих. І головне — я бачу прапори партій, які найбільш здатні взяти на себе відповідальність за справи у державі, здатні знищити топ-корупцію, стати справжніми представниками людей. Тому я впевнений, що разом у нас обов’язково вийде ця справа. Єдине що — нам треба пояснювати тим, кого тут немає, що це насправді — не про партії, не про Верховну Раду, навіть не про вибори. Це про право людей управляти своєю державою, про право повернути це управління собі.

Клептократи, ті ж ставленики олігархів, зараз блокують всі важливі рішення — від цього закону до творення закону про Антикорупційний суд. Але я впевнений, знаю це з нашої історії, з історії стосунків з нами — коли ми разом, ми завжди перемагаємо», – сказав Єгор Соболєв.

object(WP_Term)#12930 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини