«Закон про сільську медицину ухвалено. Тепер головне – контроль за впровадженням», – Сисоєнко

Верховна Рада України 280 голосами схвалила Закон «Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості». Фракція «Об’єднання «Самопоміч» підтримала закон у другому читанні та в цілому.

«У Комітеті з питань охорони здоров’я окремо провели засідання, яке присвятили саме розгляду поправок до 7117, їх було близько двох сотень. Частину поправок «Самопомочі», в тому числі і мої, – розповідає народний депутат Ірина Сисоєнко, –  Рада підтримала. За інформацією Кабміну, на реалізацію цього закону на рахунках Держказначейства вже згенеровано 4 мільярди гривень, які однозначно потрібно спрямувати на розвиток первинної ланки медицини на селі. Тому закон був саме про гроші, про те, як витратити їх за цільовим призначенням.

Але, щоб ні у кого не було ілюзій, треба розуміти, що ми будемо жорстко контролювати використання цих коштів. Аби не сталося, що зараз на будівництво сільських амбулаторій гроші з бюджету будуть отримувати лише представники провладної коаліції. Щоб фінансування пішло не лише на округи партійців Блоку Петра Порошенка чи «Народного фронту», а якість медпослуг на селі зростала по всій країні. Також, щоб будівництво медзакладів та амбулаторій, закупівлі медичного обладнання відповідали потребам на селі, а не тому, що хтось придумає, як через афільовані фірми «освоїти» народні гроші».

Окрім того, наголошує Ірина Сисоєнко, потрібно планувати розвиток медичних послуг у сільській місцевості з огляду на технічний прогрес у галузі охорони здоров’я, тому у законі закладені основи телемедицини та пов’язане з цим розширення мережі Інтернет по всій території України, а не лише у великих містах.

«Якщо це буде здійснено якісно, то однозначно підвищить рівень медпослуг для наших громадян у сільській місцевості та доступності широкого спектру можливостей сучасних методик лікування», – резюмувала Ірина Сисоєнко.

object(WP_Term)#13015 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини