Закон про особливий статус Донбасу не відповідає Конституції, – Оксана Сироїд

В ефірі Телеканалу новин “24” експерт “Реанімаційного пакету реформ” з партії “Об’єднання “Самопоміч” Оксана Сироїд проаналізувала прийняті сьогодні закони.

Експерт вважає, що закон про особливий статус Донбасу є неоднозначним.

Цей закон не відповідає Конституції України, і для того, щоб він почав діяти, потрібні зміни до Конституції. Наприклад, там йдеться про таке поняття, як “особливий порядок здійснення місцевого самоврядування”. Ні українська Конституція, ні законодавство не знають такого поняття. Теж саме стосується виборів “особливого порядку”. Не зрозуміло, хто буде обиратися і на основі якого законодавства, – каже Оксана Сироїд.

Антикорупційні закони експерт вважає поступом і маніпуляцією.

Законопроект запобігання корупції – це гармонійний і продуманий інструмент, який зможе працювати. Інше враження від закону про антикорупційне бюро. На жаль, досі немає того тексту, який був проголосований, він недоступний для громадськості, – повідомила Сироїд.

Вона вважає, що цей законопроект не містить інструментів, які забезпечують прозорість.

Це силове відомство, але у ньому немає прозорих механізмів добору працівників, є тільки процедура добору директора антикорупційного бюро. При чому до цієї процедури будуть долучені Президент і парламент, що, як на мене, не буде сприяти незалежності, – каже експерт.

Оксана Сироїд
object(WP_Term)#13026 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини