Закон про державну підтримку малого та середнього бізнесу не повинен створювати нові бюрократичні бар’єри, – Кіраль

Нам необхідно переходити від державної підтримки олігархів до створення умов для розвитку малого і середнього бізнесу. Про це заявив депутат фракції “Об’єднання “Самопоміч”, заступник голови Комітету промислової політики та підприємництва Сергій Кіраль.

“98,5% ВВП Польщі створюють малі і середні підприємства, а на частку малих припадає 95%. В Україні – не більше 15%. Відтак, потрібно проведення масштабної дерегуляції, усунення бюрократичних перепон та регуляторної гільйотини”, – зазначив він.

Депутат зазначив, що зараз профільний комітет готує до другого читання законопроект “Про розвиток та державну підтримку малого та середнього підприємництва в Україні” (№1256) і до його доопрацювання будуть залучати представників малого і середнього бізнесу, торгово-промислових палат, міжнародних організацій, щоб врахувати кращі практики світового досвіду.

“Адже бізнес хоче зрозумілих і простих правил, стабільності, доступу до дешевого фінансового ресурсу та можливості розвиватися. Попитом користуються консультації та допомога у веденні підприємницької діяльності. Але головне для бізнесу – щоб держава не заважала. Тому ми маємо переконатися, що державна підтримка не буде заважати бізнесу і не створить зайві інституції, від яких не буде жодної користі для розвитку бізнесу, а лише додаткові витрати державного бюджету на утримання апарату”, – коментує Кіраль.

Зі слів народного депутата, на запит комітету вже отримано пропозиції та поправки до окремих положень проекту закону від представників Клубу ділових людей, Європейської бізнес-асоціації, Американської торгово-промислової палати, міжнародних організацій та окремих народних депутатів. Для якісного опрацювання законопроекту буде проведено низку круглих столів та консультацій, в першу чергу, з українськими підприємцями.

Сергій Кіраль
object(WP_Term)#13023 (16) { ["term_id"]=> int(94) ["name"]=> string(18) "Економіка" ["slug"]=> string(9) "economics" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(94) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(202) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(94) ["category_count"]=> int(202) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(18) "Економіка" ["category_nicename"]=> string(9) "economics" ["category_parent"]=> int(1) } object(WP_Term)#13024 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13025 (16) { ["term_id"]=> int(20) ["name"]=> string(14) "Фракція" ["slug"]=> string(7) "faction" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(20) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(1016) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(20) ["category_count"]=> int(1016) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(14) "Фракція" ["category_nicename"]=> string(7) "faction" ["category_parent"]=> int(1) }
Економіка