Захищаємо право багатоповерхівок на електроенергію за чесними тарифами

11 січня після потужної хвилі протестів ОСББ НКРЕКП скасувала підвищення тарифів на електроенергію для спільних побутових потреб мешканців багатоповерхівок.

Незаконне рішення скасували, але нові, справедливі принципи тарифоутворення так і не ухвалили. А без цього права сотень тисяч родин на справедливі тарифи продовжують порушуватися.

Підвищені тарифи в ряді випадків продовжують застосовуватися.

Чому люди мають сплачувати за вентиляцію у під’їзді так, ніби мова йде про прибуткове промислове підприємство? Чому ОСББ, фактично обдурені монополістами-обленерго, не знають, як повернутись до чесних тарифів? Це несправедливо і неприпустимо.

Відтак у той же день, 11 січня, ми організували зустріч членів НКРЕКП Олени Антонової і Олександра Фармагея з представниками спільноти ОСББ. Конструктивний діалог закінчився погодженням створення робочої групи з представників ОСББ, Регулятора і Парламенту. Мета робочої групи – чітко визначити принципи оплати електроенергії в багатоквартирних будинках.

Наша позиція проста – світло на сходовій клітині і світло усередині квартири – однаково необхідне людині. Вентиляція, сигналізація інші інженерні системи будинку – це спільна власність всіх його мешканців. А тому за електроенергію для потреб цих систем люди мають сплачувати не дорожче, ніж за електроенергію для своїх власних електроприладів. Тобто 1 гривню 68 копійок. І ні на копійку більше.

Спільнота ОСББ провела потужну юридичну роботу. Проаналізовано законодавство та судова практика. Кожна наша позиція підкріплена юридичними аргументами.

Як і було домовлено з членами НКРЕКП, лист з обґрунтуванням позиції мешканців українських багатоповерхівок передано Регулятору.

Тепер м’яч на полі НКРЕКП.

Чекаємо від Олени Антонової і Олександра Фармагея на дату зустрічі робочої групи. Після якої, як на мене, Комісія просто має формалізувати в своєму рішенні чіткі аргументи, викладені ОСББ.

Мільйони мешканців багатоповерхівок мають право на чесні тарифи. Закон зобов’язує НКРЕКП забезпечити дотримання прав громадян.

Ігнорувати права українців ми не дамо нікому.

Вікторія Войціцька
object(WP_Term)#12936 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#12937 (16) { ["term_id"]=> int(133) ["name"]=> string(12) "Статті" ["slug"]=> string(9) "analytics" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(133) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(431) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(133) ["category_count"]=> int(431) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Статті" ["category_nicename"]=> string(9) "analytics" ["category_parent"]=> int(1) }
Статті