«Західні партнери не знають, як працювати з Україною. І це об’єктивна реальність», – Олег Березюк

«Наші стосунки із західним світом тільки народжуються, і він тільки починає сприймати нас як державу. І вкрай важливі конкретні кроки з нашого боку. Наприклад, якби з’явився хоча б один справедливий вирок проти клептократа чи олігарха — це була б серйозна підмога для того, щоб світ де-факто визнав існування величезної інституційної держави в центрі Європи в ХХІ столітті».

За словами Олега Березюка, ситуація у світі в ХХІ столітті суттєво відрізняється від ситуації у ХХ столітті: 

«Ці відмінності у двох речах: по-перше, у ХХ столітті не було такого потужного інформаційного суспільства — сьогодні людей важче дурити, бо вони мають доступ до прямої інформації. Друга відмінність — не було на початку та в середині ХХ століття у центрі Європи такої великої державної нації, як Україна. З одного боку, це бісить Росію, а з іншого — наші західні партнери не мають досвіду роботи з такою великою державною нацією».

Олег Березюк наголошує, що для вирішення цих питань величезним завданням для України є внутрішня стабільність розвитку.

«Сполучені Штати мусять побачити, що Україна хоче створити антикорупційний суд, мусять побачити, що ми відстоюємо свою суверенність, права військовополонених, права людей, які перебувають на окупованих територіях. Американці знають, що громадянське суспільство в Україні більш зріле, ніж українська інституційна держава. Тому і з’являються такі вимоги, як антикорупційний суд. Американці розуміють, що НАБУ і НАЗК, попри успіхи, не зможуть довести справи до кінця без справедливого суду. І це треба пояснювати на всіх фронтах.

Робота всієї дипломатичної служби у світі — це постійний торг і пояснення. І, без сумніву, українська дипломатія поступається потужній школі деспотичної дипломатії Росії і дипломатії США. Але це і є нашим завданням — зробити її сильнішою», – підсумовує народний депутат.

Олег Березюк
object(WP_Term)#13019 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини