За 2017 рік у аграрному секторі сталося понад 700 випадків рейдерства

Про це повідомив народний депутат України від фракції «Самопоміч», член міжвідомчої комісії з питань захисту прав інвесторів при Кабміні Іван Мірошниченко, пише «УНІАН».

«За 2017 рік вже статистика свідчить про більш ніж 700 випадків недружніх конфліктів-поглинань або тиску на бізнес, тобто перелік йде сотнями. Це загарбницька, під прикриттям, діяльність ― грабунок серед білого дня», ― заявив Мірошниченко.

Він зазначив, що механізмами таких незаконних дій є повна підробка документів, фальсифікація рішень наглядових рад, фальсифікація договорів оренди, прав оренди землі тощо.

«Завжди першопричинами проблем рейдерства, перш за все, були прогалини в законодавств. Рейдери завжди шукають такі прогалини, щоб зайти в бізнес, знайти там свою вигоду, заробити гроші і не сісти у в’язницю, але так це було раніше. Зараз, на жаль, воно виглядає по-іншому», ― сказав депутат.

Він додав, що зараз це рейдерство-грабунок, тому що дуже часто у людей забирають бізнес.

Мірошниченко повідомив, що громадська організація «Бізнес-Варта», головою наглядової ради якої він є, зараз розробляє проект закону з 15 знаковими змінами, які посприяють боротьбі з рейдерством.

Він зазначив, що законопроект буде готовий повністю через 2-3 тижні, але прийняття закону може зайняти більше півроку, оскільки існує серйозне протистояння його ухваленню.

Мірошниченко також наголосив, що всі випадки рейдерства пов’язані з одними і тими самими учасниками, захоплення завжди дуже добре організовані і вони системні.

«Рейдерство ніколи не починається на рівні району або області, все рейдерство, яке є в Україні, йде з Києва за потурання найвищих службових осіб. Починається воно з Міністерства юстиції, Генеральної прокуратури та Міністерства внутрішніх справ», ― заявив генеральний директор Асоціації фермерів і приватних землевласників Дніпропетровської області Анатолій Гайворонський. 

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини