«З України виїжджають мільйони трудових мігрантів. Їхні права мають бути дотримані», – Роман Семенуха

Сьогодні Україна – у десятці країн світу за рівнем трудової міграції. Такого відтоку громадян наша держава не переживала навіть у скрутних 90-х роках.

«Ситуація навіть погіршилася, – зазначає народний депутат Роман Семенуха. – Адже виїжджають переважно фахівці – лікарі, вчені, інженери, спеціалісти IT – галузі. Їдуть не лише у пошуках заробітку, але й тому, що не бачать в Україні майбутнього для себе і своїх дітей.  Основні причини міграції сьогодні – це недоступність житла в Україні, корупція, низька якість освіти, неякісне медичне забезпечення, неможливість відстояти свої права в суді тощо».

 За даними МЗС  тільки легально закордоном перебуває приблизно 5 млн. громадян України. Це більш ніж 10% населення країни. На жаль, серед них є чимало тих мігрантів, які через власну безвихідь ризикують та стають жертвами торгівлі людьми.

«Масштаби цього явища вражають: тільки за дев’ять місяців 2017 року за даними Нацполіції зафіксовано 263 злочини, пов’язані з торгівлею людьми. І це втричі більше, ніж за весь 2016 рік, – додає Роман Семенуха. – У тому числі це відбувається через те, що держава практично не регулює діяльність компаній, що займаються посередництвом у працевлаштуванні за кордоном».

 

Так, за словами народного депутата, сьогодні відкрити таку компанію в Україні дуже просто – до  видачі ліцензій немає жорстких вимог.

«На розгляд парламенту був внесений законопроект, який начебто має змінити ситуацію, – говорить Роман Семенуха. – Зокрема, пропонує надати Мінсоцполітики можливість проводити позапланові перевірки таких компаній, посилити вимоги до фірм – посередників. «Самопоміч» у свою чергу запропонувала зробити цей документ дієвим, а не декларативним. Наприклад, визначити вимоги до керівників  

юридичних осіб, що провадять діяльність із посередництва у працевлаштуванні за кордоном або ФОПів, що ведуть таку діяльність та додати нові істотні умови трудового договору, що укладається із мігрантом. Ці пункти, на жаль, були проігноровані».

За словами Романа Семенухи, “Самопоміч” буде наполягати, аби при підготовці до другого читання важливі норми були враховані, а вимоги до фірм – посередників у працевлаштуванні за кордоном стали жорсткішими.

«Права українців, права трудових мігрантів мають бути дотримані. І, якщо так сталося, що люди їдуть з країни, то ми маємо зробити все можливе, аби вони почувалися в безпеці і за її межами», – додав народний депутат.

 

object(WP_Term)#12930 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини