«Європейські партнери відверто здивовані тим, що Україна продовжує торгувати з окупантом, поки просить їх підтримувати санкції», – Оксана Сироїд

Народні депутати «Об’єднання «Самопоміч» за сприяння Фонду Ганса Зайделя днями побували із робочою поїздкою у Брюсселі. Оксана Сироїд, Олег Березюк та Єгор Соболєв впродовж 26 лютого – 1 березня мали нагоду обговорити питання безпеки та політичного становища, а також стосунки Україна-ЄС із європейськими парламентарями, представниками зовнішньополітичного відомства ЄС, дипломатами та фахівцями, які опікуються питаннями України у штаб-квартирі НАТО.

«Беззастережно, питанням номер один було питання безпеки. Наші європейські колеги були відверто здивовані тим, що Україна, звертаючись про підтримку санкцій, продовжує торгівлю з Росією та окупованими територіями. Тому вони з тривогою, але розумінням поставилися до того факту, що блокада торгівлі на крові є наслідком неспроможності державної влади врегулювати статус окупованих територій і припинити їх економічну підтримку», – розповідає віце-віце спікер парламенту Оксана Сироїд.

За свого боку, нардепи «Самопомочі» звертали увагу представників ЄС, що невизначений статус окупованих територій і торгівля з окупантом принижує українське суспільство, руйнує українську армію і заохочує Росію до подальшої агресії, а також переконували у необхідності підтримки закону про тимчасово окуповані території.

«Нам було важливо нарешті побачити розуміння того, що неспроможність назвати війну війною в Україні  є наслідком, зокрема, міжнародного страху перед Росією. Ми наголошували на важливій ролі України для безпеки сучасної Європи і світу. Українці більше не хочуть бути у російській колонії, а це означає, що стримувати агресивну і деспотичну Росію без України буде неможливо. З одного боку ми відчули розгубленість європейців через наслідки гібридної війни Росії у Європі. Але з іншого боку російська агресивна політика в Європі і Світі поступово переконує наших партнерів у тому, що необхідно переглядати принципи взаємин з Росією і навчитися сприймати її як загрозу», – переконана віце-спікер.

За словами Оксани Сироїд, особлива увага під час кожної зустрічі була відведена боротьбі з корупцією в Україні та діяльності антикорупційних органів: «Через електронні декларації українське суспільство побачило обсяги незаконного збагачення політиків, суддів, прокурорів та чиновників. І це збагачення не може залишитися безкарним. Тому незалежність і результативність антикорупційного бюро, антикорупційної прокуратури та майбутнього антикорупційного суду є вкрай важливими для довіри людей до державних інститутів, а отже і для розвитку держави. Європейський Союз докладає значних інституційних та фінансових зусиль для того, щоб цю незалежність утвердити. З огляду на це фарс, який влаштували депутати українського парламенту 23 лютого під час призначення аудитора для НАБУ спричинив нерозуміння та обурення серед європейських колег».

object(WP_Term)#13023 (16) { ["term_id"]=> int(15) ["name"]=> string(39) "Міжнародна співпраця" ["slug"]=> string(13) "international" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(15) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(52) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(15) ["category_count"]=> int(52) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(39) "Міжнародна співпраця" ["category_nicename"]=> string(13) "international" ["category_parent"]=> int(1) } object(WP_Term)#13024 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Міжнародна співпраця