Єгор Соболєв: «Ви будете наступними, коли розправляться з добровольцями!»

Репресії проти учасників табору на Грушевського продовжуються. Так, у Жовтневому судді Маріуполя 27 листопада були прийняті рішення відправити до СІЗО на два місяці двох із організаторів табору на вулиці Грушевського під Верховною Радою, учасники якого уже декілька тижнів вимагають від влади прийняття низки антикорупційних законів. Мова про другого командира «Донбасу» Анатолія Виногродського та командира роти добровольчого батальйону «ОУН» Леоніда Литвиненка.

«Тут свавілля у всьому – від процедури арешту, коли на тебе нападають невідомі та невідомо куди тягнуть, до сфабрикованих справ, які з’явилися якраз тоді, коли хлопці вийшли під парламент, почали блокувати незаконні схеми збагачення», – зауважує народний депутат від «Об’єднання «Самопоміч», голова Антикорупційного комітету парламенту Єгор Соболєв.

За його словами, не допомогла Феміді винести справедливе рішення і присутність народного депутата від «Самопомочі» Ярослава Маркевича, який хотів взяти чоловіків на поруки. «Там і весь Верховний суд Сполучених Штатів не допоміг би, тому що то було замовлення», – пояснює Єгор Соболєв.

Він певен: якщо українці дозволять владі таким способом розбиратися з добровольцями, нас чекає загальнонаціональне горе.

«Залишимо добровольців – залишимося без майбутнього, – наголошує народний депутат. – Я звертаюся до всіх людей, які думають, що це їх не стосується. Хлопці, ви будете наступними! Дівчата, ви будете наступними! Коли розправляться з добровольцями, прийдуть за громадськими активістами. Коли розправляться з громадськими активістами, прийдуть за журналістами. Коли розправляться з журналістами, прийдуть за всіма іншими.

Подивіться відео обшуку в лікарів «Донбасу» та «Айдару», коли до їхньої орендованої квартири прийшла група з маріупольської поліції. Ви можете побачити, з якою ретельністю викладаються військові шеврони «Донбасу», військова форма. Це для них найважливіше. Вони, як окупаційна влада Путіна у Криму, Донецьку та Луганську, забирають все, що пов’язано зі свободою та гідністю».

Відтак, зараз найважливіше – розбудити суспільство. «Клептократи, топ-корупціонери, Путін не бояться наших мітингів. Ґрунт та причина репресій – клята мовчазна згода суспільства. Так уже багато разів було у нашій історії.
Та сама битва під Крутами – це насправді історія національної ганьби, коли у країні був мільйон чоловіків, які мали досвід Першої світової війни, а захищати Україну від російських окупантів вийшло триста студентів, багато хто з них у тому бою поліг. Давайте не повторювати тої помилки! Давайте разом прокидатися та будити всіх інших, хто спить», – підсумовує Єгор Соболєв.

object(WP_Term)#12930 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини