Єгор Соболєв: “Всередині України дуже важко знайти людину для незалежної оцінки антикорупційного бюро”
sobolev_1 sobolev_1

Комітет Верховної Ради із питань запобігання та протидії корупції за результатами відкритого конкурсу рекомендував парламенту призначити аудитором Національного антикорупційного бюро чотирьох кандидатів: українських адвокатів Олександру Яновську,Сергія Гончаренка, яких рекомендувала Українська Гельсінська спілка з справ людини, Карлоса Кастресану — іспанського прокурора, який очолював комісію, що розгромила корупцію в Гватемалі і ув’язнила вище керівництво цієї держави та Марту Борщ — американського прокурора, яка відправила за грати українського прем’єр-міністра Павла Лазаренка.

Як зазначив після засідання голова комісії, народний депутат “Об’єднання “Самопоміч” Єгор Соболєв, він ініціюваме дискусію в сфері правозахисників щодо того, “чому Українська Гельсінська спілка з прав людини займається рекомендаціями, які потім “на ура” приймаються урядом України і парламентським комітетом, де є більшість Блоку Петра Порошенка, Народного Фронту і Опозиційного Блоку”:

“Багато хто в парламенті боїться розслідувань НАБУ та САП, тому я думаю, вони будуть намагатися завтра призначити залежного аудитора. Українські правники так чи інакше, всі під тиском, тому я вважаю, що іноземний представник є набагато кращим для цієї функції. Всередині України дуже важко знайти людину для незалежної оцінки антикорупційного бюро. Тому я особисто буду агітувати або за Карлоса Кастресану, або за Марту Борщ. Вони є високопрофесійними, незалежними, вони громили корупцію не в одній країні. Я думаю, що в цих умовах це буде найкращим вибором Верховної Ради”.

Єгор Соболєв також подякував всім членам Комітету за роботу, адже навіть в умовах великого тиску фінальне рішення містить добрі рекомендації: “Я думаю, комітет виконав своє завдання. Тепер боротьба буде в залі Верховної Ради — щоби більшість вибрала сильних аудиторів, які допоможуть оцінити роботу Антикорупційного бюро, а не бити по НАБУ з метою зупинити його розслідування”.

telegram
БУДЬТЕ В КУРСІ ГОЛОВНОГО, ПІДПИШІТЬСЯ НА НАШ КАНАЛ: T.ME/SAMOPOMICH

object(WP_Term)#5366 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(2564) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(2564) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини