Єгор Соболєв: “Всередині України дуже важко знайти людину для незалежної оцінки антикорупційного бюро”

Комітет Верховної Ради із питань запобігання та протидії корупції за результатами відкритого конкурсу рекомендував парламенту призначити аудитором Національного антикорупційного бюро чотирьох кандидатів: українських адвокатів Олександру Яновську,Сергія Гончаренка, яких рекомендувала Українська Гельсінська спілка з справ людини, Карлоса Кастресану — іспанського прокурора, який очолював комісію, що розгромила корупцію в Гватемалі і ув’язнила вище керівництво цієї держави та Марту Борщ — американського прокурора, яка відправила за грати українського прем’єр-міністра Павла Лазаренка.

Як зазначив після засідання голова комісії, народний депутат “Об’єднання “Самопоміч” Єгор Соболєв, він ініціюваме дискусію в сфері правозахисників щодо того, “чому Українська Гельсінська спілка з прав людини займається рекомендаціями, які потім “на ура” приймаються урядом України і парламентським комітетом, де є більшість Блоку Петра Порошенка, Народного Фронту і Опозиційного Блоку”:

“Багато хто в парламенті боїться розслідувань НАБУ та САП, тому я думаю, вони будуть намагатися завтра призначити залежного аудитора. Українські правники так чи інакше, всі під тиском, тому я вважаю, що іноземний представник є набагато кращим для цієї функції. Всередині України дуже важко знайти людину для незалежної оцінки антикорупційного бюро. Тому я особисто буду агітувати або за Карлоса Кастресану, або за Марту Борщ. Вони є високопрофесійними, незалежними, вони громили корупцію не в одній країні. Я думаю, що в цих умовах це буде найкращим вибором Верховної Ради”.

Єгор Соболєв також подякував всім членам Комітету за роботу, адже навіть в умовах великого тиску фінальне рішення містить добрі рекомендації: “Я думаю, комітет виконав своє завдання. Тепер боротьба буде в залі Верховної Ради — щоби більшість вибрала сильних аудиторів, які допоможуть оцінити роботу Антикорупційного бюро, а не бити по НАБУ з метою зупинити його розслідування”.

object(WP_Term)#12930 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини