Єгор Соболєв: «Нам потрібне нове законодавство про оборонний бюджет»

У вівторок, 4 липня, на засіданні Антикорупційного комітету парламенту було заслухано інформацію про процес закупівлі зв’язку для Збройних Сил.

Зараз, розповідає голова Комітету та народний депутат від фракції «Об’єднання «Самопоміч» Єгор Соболєв, за право постачати такий зв’язок борються ізраїльська та турецька компанії.

Про результати слухань у комітеті він говорить так: «Про що ми домовилися? Зараз радіостанції обох виробників мають потрапити уже в окремі підрозділи, де будуть не просто випробовуватися у бойових умовах, а використовуватися солдатами. За результатами цього буде складена експертиза. Я попросив, аби членів нашого комітету та парламенту долучали до цих підрозділів, щоби ми мали повну інформацію».

Однак проблему, певен народний депутат, необхідно вирішувати глобально, в принципі змінюючи підхід до формування оборонного бюджету. «Найважливіше, і ми говорили про це з генералами, нам потрібно нове законодавство про оборонний бюджет. Зараз оборонний бюджет і формується, і використовується як у Радянському Союзі – все засекречено, і це прекрасна умова для корупції.

Ще минулого року ми говорили з оборонним комітетом, що необхідно нове законодавство – таке, як у Сполучених Штатах. Це дуже успішна на полі бою держава, але у них фактично всю інформацію можна отримати на сайті, тобто, зайти та подивитися, що і за скільки купили. Так само відкрито і формується бюджет.

Я думаю, для нас це дуже потужний зразок, і ми будемо творити законодавство, яке дозволить знищити корупцію за рахунок прозорості.

Радянська секретність ні до чого, крім корупції, не призводить, тож з нею треба закінчувати», – підкреслює Єгор Соболєв.

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини