Єгор Соболєв: «На Україну чекає величезна битва з Президентом за Антикорупційний суд»

Інформацію про те, що новообраний керівник Державного бюро розслідувань Роман Труба не проходив люстраційну перевірку, народний депутат від фракції «Об’єднання «Самопоміч», голова Антикорупційного комітету Верховної Ради Єгор Соболєв коментує так: «Призначати керівником настільки важливої інституції, що буде проводити все слідство в Україні, людину, яка не пройшла люстраційної перевірки, про яку є інформація, що вона брала участь у переслідуванні людей на Євромайдані, а це за законом про очищення влади означає заборону обіймати будь-які державні посади, це свавілля».

За його словами, така ж практика може бути втілена владою при створенні Антикорупційного суду. «Якщо не буде іноземців у виборчій комісії, заплющать очі на все та підберуть туди когось перевіреного, – акцентує Єгор Соболєв. – Президент уже рік тягне час. За цей рік, я думаю, він дуже серйозно збагатився. У нього є величезний розрахунок, щоби далі відтягувати створення реального правосуддя».

«Я скажу, що буде наступним. Президент, коли уже буде дуже багато людей за це вступати, таки внесе законопроект про Антикорупційний суд, але суддів там обиратимуть не по-новому, а по-старому. Буде величезна битва, щоб це не просто був будинок з красивою назвою, а місце, де відправлятимуть за грати та конфісковуватимуть майно топ-корупціонерів. Це основне завдання, чому ми пропонуємо створити цей суд», – підсумовує народний депутат.

object(WP_Term)#13017 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини