Єгор Соболєв: «Ми не один раз досягали результатів. Досягнемо і цього разу. Головне – не втомлюватися»

У вівторок, 11 липня, парламент провалив частину голосувань щодо позбавлення народних обранців депутатської недоторканності та притягнення їх до кримінальної відповідальності. Відтак, двох з п’яти парламентарів Верховна Рада не спромоглася позбавити депутатського імунітету. На рішення парламенту не вплинули навіть люди, котрі весь день під будівлею парламенту вимагали позитивних голосувань щодо усіх політиків.

Коментуючи ці події, народний депутат від «Об’єднання «Самопоміч», голова Антикорупційного комітету Верховної Ради Єгор Соболєв зауважує: «Відчуття, як після Євромайдану. Начебто ми перемогли, а начебто всю перемогу і вкрали. З одного боку, два з половиною депутати сьогодні поставлені перед законом, а з іншого – два з половиною депутати приховані від закону. Це, мабуть, реальність, яку треба дуже добре обміркувати та зрозуміти, як змінити».

Він продовжує: «У парламенті у нас відверто не вистачає сил, аби приймати рішення в інтересах суспільства. І не буде ніякого закону про Антикорупційний суд, про вибори за відкритими списками, про окуповані території. Жодне важливе рішення не буде прийняте цією Радою, якщо ми не змінимо реальність».

Яскравий приклад цього, певен Єгор Соболєв, вчорашній мітинг під парламентом. Він пояснює: «Нас було відверто мало, і коли клептократи виглядають у вікна, то розуміють, що Національна гвардія їх захистить, а жодна людина не може потрапити до тих самих Розенблата, Дейдея, Полякова, щоби попросити їх, як я просив, самих ініціювати надання згоди на арешт, затримання, притягнення до кримінальної відповідальності».

Відтак, акцентує народний депутат, нині найважливіше завдання для українського суспільства – розуміти, що всім прогресивним громадянам треба більше мобілізовуватися, вчитися домовлятися один з одним та переконувати інших людей, що це їхня країна, парламент, президент, відповідно, спільна відповідальність.

«Я думаю, дуже важливо знову зібратися у четвер, – підсумовує Єгор Соболєв. – Ми будемо радитися, але я вважаю, що заплановану зустріч обов’язково треба проводити ще з більшою кількістю людей, ніж сьогодні, тому що у четвер буде Добкін. Більш того, у четвер ми з колегами по Антикорупційному комітету прогнозуємо атаку на незалежність Антикорупційного бюро. Головне – не втомлюватися. Ми не один раз досягали результатів. Обов’язково досягнемо їх і цього разу».

object(WP_Term)#13015 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини