Єгор Соболєв депутатам: «Не дозволяйте Президенту втягувати вас у свої ігри!»

Під час погоджувальної ради народний депутат від «Об’єднання «Самопоміч», голова Антикорупційного комітету Верховної Ради Єгор Соболєв звернувся до колег-парламентарів: «Я хочу звернутися до всіх народних депутатів з проханням не дозволити втягувати себе в ігри на кшталт тієї, що ми бачили минулого тижня, коли, з одного боку, Президент України каже: «Я не можу внести законопроект про Антикорупційний суд, тому що не відкликаний депутатський», а з іншого боку, колеги з його ж фракції та фракції «Народного фронту» не дають голоси за відкликання цього законопроекту».

«Шановні народні депутати,– акцентує Єгор Соболєв, – у країні найближчим часом обов’язково відбудуться великі зміни. У мене прохання – подумайте кожен про свою особисту відповідальність, про свої особисті голосування.

Не Петро Порошенко залишиться в історії як людина, яка натискала або не натискала за вас кнопку, це будете ви». Аналогічне прохання, за його словами, стосується кампанії цькування Антикорупційного бюро.

Народний депутат зауважує: «Хто у цій залі має сумнів, що Антикорупційне бюро вперше в історії України приходить до топ-корупціонерів? Хто в цій залі не пам’ятає, що воно створене, згідно із ухваленим нами законодавством за допомогою виборщиків, яких делегували парламентські фракції? Це інституція, якою ми з вами маємо та обов’язково будемо пишатися. Часи зміняться, і ви, я впевнений, будете говорити: «Я голосував за творення Антикорупційного бюро, за його незалежність, за те, аби все було за правилами».

Відтак, якщо парламент по-справжньому хоче допомогти незалежному контролю за роботою НАБУ, мусить делегувати справді незалежного аудитора. «Антикорупційний комітет ще багато місяців тому рекомендував лідера антикорупційного трибуналу в Гватемалі Карлоса Кастрасану та американського прокурора Марту Борщ. Давайте їх призначимо та усунемо всі питання», – підсумовує Єгор Соболєв.

object(WP_Term)#13123 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини