«Якщо ми втратимо державу, розгляд будь-яких законів не матиме жодного сенсу», – Руслан Сидорович

Доки парламент не ухвалив закон про окуповані території та не визнав Росію агресором на Сході України, всю юридичну відповідальність за ці події і перед громадянами України, і перед міжнародною спільнотою несе Україна. На цьому під час погоджувальної ради парламенту наголосив народний депутат «Об’єднання «Самопоміч» Руслан Сидорович.

«Минулого тижня Печерський суд ухвалив цікаве рішення про стягнення понад 6 млн гривень компенсації українському громадянину за зруйноване житло на окупованій території. Це епохальне рішення фактично зафіксувало той юридичний стан речей, який ми сьогодні маємо без закону про окуповані території. Ми визнали Крим окупованою територією, але, на превеликий жаль, надати подіям на Сході юридичний статус ми до цього часу не зуміли. Тому прийшов час дати суспільству відповідь, а нашій міжнародній дипломатії – можливіть ефективно боротись із агресором у міжнародних судових інстанціях і захищати інтереси держави», – зазначив Руслан Сидорович.

Окрім того, незважаючи на те, що на Сході триває війна, там відбувається дуже інтенсивна торгівля.

«Щодня сотні вагонів перетинають кордон, перевозять, зокрема, й вугілля, поставки якого ми не можемо диверсифікувати дивним чином уже понад три роки. Фактично сьогодні українська влада створила умови, коли Україна перебуває в зоні енергетичної небезпеки, і замість того, щоб купувати вугілля на підконтрольній Україні території – у Львівсько-Волинському вугільному басейні, ми розвиваємо бізнес Ахметова. Я вже мовчу про те, що для забезпечення видобутку вугілля на окуповану територію постачається товар подвійного призначення – порох. І про інші речі, які переміщуються через кордон – алкоголь, зброя, інша контрафактна продукція, що є абсолютно неприпустимим», – наголошує Руслан Сидорович.

Відтак, на думку народних депутатів фракції «Об’єднання «Самопоміч», парламент якнайшвидше зобов’язаний ухвалити закон про окуповані території.

Руслан Сидорович
object(WP_Term)#12923 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини