Якщо хтось думає, що можна виступити проти свого народу і виграти, то він глибоко помиляється, – Оксана Сироїд.

«Це дуже цинічна історія — коли глави держави та уряду принижують своїх людей, тримаючи їх в облозі», – зазначила віце-спікер в інтерв’ю одному з телеканалів, коментуючи події навколо звинувачень мера Львова нібито в невмінні та небажанні вирішити сміттєву проблему.

Сьогодні понад 2% території країни перебуває під сміттям, і жодне місто в Україні не може самотужки впоратись із проблемою захоронення відходів. Однак держава спочатку 25 років ігнорувала це, а тепер фактично використовує сміття як інструмент шантажу. 

«Президент настільки захопився процесом «політичного сміття», що взяв Львів в облогу як середньовічний феодал. Об’єктивно — місто Львів не має своєї території для сміттєзвалища, так само, як її не має жодне інше велике місто. Коли після підпалу, організованого на замовлення Адміністрації Президента, аби змусити фракцію «Самопоміч» у парламенті голосувати за зміни до Конституції, сталася трагедія і загинули люди — сміттєзвалище закрили. Оскільки місто не має території, аби організувати сміттєзвалище, то, відповідно, треба було домовлятися із довколишніми мерами. Спочатку міські голови були готові допомагати, а потім отримали прямі вказівки з Банкової та погрози від СБУ і органів правопорядку припинити підтримувати мера Львова», – зазначає Оксана Сироїд. 

Віце-спікер застерігає владу від війни з мером, від якої передовсім потерпають містяни: 

«На виборах у 2014 році за Петра Порошенка проголосувало 70% львів’ян — це найбільше по Україні, жодне інше місто не дало стільки голосів. Сьогодні рейтинг Президента у Львові — близько 7%. Оце — наслідок його сміттєвої війни з львів’янами, адже люди дуже добре розуміють, хто за цим стоїть. 

Зараз Президент намагається викрутити собі політичні дивіденди, використовуючи людей, свій народ. Прем’єр-міністр — залежний і ніколи не допомагав міському голові Львова, а завжди уникав цієї допомоги, розуміючи, що може бути покараний. Я хочу наголосити, і це стосується як Президента, так і Прем’єра — якщо хтось думає, що можна виступити проти свого народу і виграти, то він глибоко помиляється. Як тільки ти починаєш іти проти людей, ти завжди програєш. І сьогодні це програш і Президента, і Прем’єр-міністра». 

object(WP_Term)#13022 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини