Якою буде Україна, якщо президентом стане жінка? — відбувся форум «Жінки в політиці»

Що мають робити жінки в кризові періоди історії, як діяти в конфліктних ситуаціях та, які переваги вони мають в політиці? Такі питання обговорили народні депутати України Ірина Подоляк,Оксана Сироїд, Ірина Сисоєнко та Тетяна Острікова, активістка Інна Кравчук, а також члени Асамблеї Північної Ірландії під час першого форуму жінок політичної партії «Об’єднання «Самопоміч» в Одесі.

На думку першого заступника голови Комітету ВР з питань культури та духовності Ірини Подоляк, в сучасному українському політикумі приймають рішення частіше чоловіки, а от реалізацією та втіленням цих рішень займаються жінки. Керівні органи також більшою мірою представлені чоловіками. Хоча це не означає, що жінки мають гіршу освіту чи професійні навички.

«Ви питаєте, що буде з Україною, якщо президентом або прем’єром стане жінка? Те ж саме, що було б, якби президентом або прем’єром був чоловік. Все залежить від людських якостей, а не гендеру. Ми маємо обрати професіонала і не зважати на стать. Важливіше, з якою метою людина йде в політику, з якою програмою та проектами», – відзначила Ірина Подоляк.

З народним депутатом погодилась і голова «Ради підприємців» Одеси, активіст одеської «Самопомочі» Інна Кравчук, яка зазначила, що жінкам в політиці набагато складніше реалізуватись, аніж сильній статі: «Нам завжди доводиться спочатку доводити, що ми не лише гарні, але й розумні. Хоча в нас може бути гідна освіта та професійний досвід», – розповіла І. Кравчук.

Під час форуму учасники дійшли висновку, що будь-які жіночі питання: від проблем до привілеїв – важливо висвітлювати частіше та доводити їх до суспільства, як це роблять в європейських країнах.

Спікери надали гостям форуму практичні навички та поради, які необхідні жінкам в політичній діяльності, а також виробили стратегію щодо активнішого залучення жінок у політику.

object(WP_Term)#13015 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини