«Якісні управлінці на місцях повинні протистояти політичному та економічному тиску деспотичного центру», – Олег Березюк

Мера Миколаєва Олександра Сєнкевича знищила центральна влада – переконаний голова фракції «Самопоміч» Олег Березюк.

«Після двох років децентралізації лише починають з’являтися якісні управлінці, які поступово перестають бути прохачами центрального уряду, а починають чесно використовувати бюджети своїх громад. Але ж вони не вигідні! І саме тому вони зіштовхуються із шаленим опором центральної деспотичної та олігархічної влади — як політичним, так і економічним». 

«Політичний полягає в переслідуванні якісних мерів, і прикладом цього є абсолютно бандитське знецінення та скинення мера Миколаєва Олександра Сєнкевича. Влада хоче, щоб деспотія торжествувала на цій території, хоча люди підтримують цього мера, який прийшов із демократичним інструментом використання їхніх коштів і показав свою роботу за два роки», – зауважує Олег Березюк.

Кажучи про економічний наступ центру на місцеве самоврядування, голова фракції нагадує про проект бюджету 2018 року, де на міста перекладають функціональні обов’язки, не підкріплені фінансовими ресурсами: «Більш того, відрахування з місцевих бюджетів стають настільки драконівськими, що міста абсолютно втрачають мотивацію заробляти гроші». 

Сьогодні, наголошує Олег Березюк, реформа децентралізації показала, що Магдебурзьке право повертається на терени європейської України. 

«Але також видно, що деспотія не хоче і не буде відступати. Тому мерам і містам потрібно захищати свої бюджети перед деспотичним центральним урядом тільки для того, щоб створювати якісні умови проживання людей на своїх територіях. Це дуже важливо, і ця боротьба ще попереду», – підсумовує голова фракції.

object(WP_Term)#12931 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини