«Якісна профтехосвіта є там, де держава розуміє важливість виробництва», – Садовий

«Для кого готують кадри українські професійно-технічні училища, якщо в країні не розвивається виробництво?» Кандидат на посаду Президента України Андрій Садовий переконаний – освіта фахівців робітничих спеціальностей має бути нерозривно пов’язана із діяльністю підприємств.

«Простий приклад – нам для країни треба приблизно 20 тисяч одиниць громадського транспорту. Автобуси, тролейбуси, трамваї і навіть електробуси. Ми маємо для їхнього виробництва всі можливості. Але не маємо державної політики і політичної волі.

Але якщо буде виробництво, то буде запит на робітничі спеціальності. Тоді профтехосвіта матиме замовлення для того, щоб готувати людей. Замкнутий цикл – ось як має бути в Україні», – наголосив Садовий на зустрічі зі студентами у Житомирі.

Також кандидат у Президенти вважає, що загалом на освіту держава має скеровувати щонайменше 25% загального бюджету.

«У Німеччині в професійних коледжах стоять найсучасніші верстати. Дітей готують – навчають на тому обладнанні, яке буде на виробництві через 2-3 роки. Тому якщо Україна хоче мати майбутнє – маємо інвестувати в освіту. І зарплата вчителів і викладачів має бути на декілька порядків вища, ніж середня зарплата в країні», – каже Садовий.

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини