«Якби збитки від блокади Донбасу були настільки великими, як заявляє влада, МВФ не надав би Україні кредиту», – Острікова

Вилучення із порядку денного Міжнародного валютного фонду питання про виділення Україні чергового мільярду доларів траншу у зв’язку з рішенням РНБОУ про торговельну блокаду тимчасово окупованих територій було дуже прагматичною позицією МВФ як кредитора, переконана народний депутат «Об’єднання «Самопоміч» Тетяна Острікова.

«Ми пам’ятаємо, що були дуже гучні заяви урядовців про різні збитки, заподіяні блокадою. Називались цифри від 4 до 32 мільярдів і навіть більші. Безумовно, ці розбіжні заяви не пройшли повз увагу кредиторів із МВФ. Вилучення питання надання наступного траншу кредиту Україні – дуже прагматичне та очікуване рішення МВФ. Адже будь-який кредитор, який дає гроші в борг і бачить, що становище його боржника змінилося істотним чином, хоче знати, наскільки це становище змінилося.

Таке рішення МВФ примусило уряд, зокрема Міністерство фінансів та Національний банк, порахувати, яким чином блокада Донбасу вплинула на економіку країни», – зазначає Тетяна Острікова.

Як припускає народний депутат, висновок уряду, наданий Міжнародному валютному фонду, не свідчить про величезні збитки і падіння економіки, інакше фонд не прийняв би рішення про виділення наступного траншу: «Оскільки вони таке рішення ухвалили, я припускаю, що обрахунки Мінфіну, Нацбанку та інших урядових структур не підтверджують ті гучні заяви про 30-40- 50 мільярдів збитків, які робились першими особами нашої держави».

Зважаючи на це, «Самопоміч» вкотре звертає увагу на непрозору роботу уряду, який, обрахувавши збитки від торговельної блокади тимчасово окупованих територій, не відзвітував перед суспільством, громадянами України та парламентарями, а тихенько надав свій висновок у Міжнародний валютний фонд. Понад те, ані суспільство, ані народні депутати до сьогодні не бачили останньої редакції меморандуму з МВФ.

Тетяна Острікова
object(WP_Term)#12934 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини