Як вирішити проблему сортування сміття в Україні

Незважаючи на те, що 1 січня 2018 року де-юре в Україні запрацювала законодавча норма, що передбачає обов’язкове сортування сміття, де-факто нічого не змінилося, а відходи сортувати масово не почали. «Цього не сталося, тому що в жодному законі не визначено, хто має заплатити за роздільне збирання», – пояснює народний депутат від фракції «Об’єднання «Самопоміч» Альона Бабак.

Вона продовжує: «Встановити контейнери для скла, пластику, паперу, деревини, будівельних матеріалів тощо коштує грошей. Більш того, треба, аби кожен контейнер вивезла окрема машина та відправила на відповідну переробну станцію».

Відтак, аби норма про сортування сміття реально запрацювала, Верховній Раді необхідно ухвалити проект закону, серед авторів якого – Альона Бабак, і який передбачає чітке визначення інструменту фінансування питань роздільного збирання відходів. Мова, за словами народного депутата, про принцип розширеної відповідальності виробників.

Вона акцентує: «Документ передбачає, що, до прикладу, всі виробники товарної продукції в скляній упаковці об’єднуються в неприбуткову організацію із назвою організація розширеної відповідальності. Вони об’єднуються та фінансують встановлення контейнерів, компенсацію комунальним підприємствам, які займаються вивезенням відходів, витрат, пов’язаних з вивезенням на відповідний завод. Більш того, це дає можливість людям зменшити розмір платежу за комунальні послуги. Це ключова річ».

Альона Бабак переконана: проект закону необхідно лише винести на голосування до зали парламенту. «Закон має позитивний висновок комітету,– підсумовує народний депутат, – Головного експертного управління. Він повністю відповідає Національній стратегії поводження з відходами, підтримується всіма бізнес-асоціаціями, які сьогодні є в Україні».

Альона Бабак
object(WP_Term)#12923 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#12924 (16) { ["term_id"]=> int(133) ["name"]=> string(12) "Статті" ["slug"]=> string(9) "analytics" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(133) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(431) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(133) ["category_count"]=> int(431) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Статті" ["category_nicename"]=> string(9) "analytics" ["category_parent"]=> int(1) }
Статті